Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą dėl tūkstantinės žalos iš ją 2014-2017 metais padariusių asmenų atlyginimo

Piktnaudžiavimas, turto pasisavinimas, dokumentų klastojimas ir disponavimas klastotais dokumentais bendrininkų grupėje – tai nusikaltimai, dėl kurių bus teisiama buvusi Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos direktorė ir nuo vykdomų pareigų nušalintas direktoriaus pavaduotojas.

Vilniaus apygardos prokuratūrai pranešus apie baigtą ikiteisminį tyrimą, kuriame kaltinimai dėl įstaigoje vykdyto fiktyvaus įdarbinimo yra pareikšti šešiems asmenims, Žuvininkystės tarnyba kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, kuriam perduota nagrinėti baudžiamoji byla dėl 45 tūkst. eurų materialinės žalos atlyginimo.

Kaltinamieji asmenys, tarp jų ir buvusi Žuvininkystės tarnybos direktorė, įstaigoje nebedirba. Tiesa, po ilgo įstaigos vadovės bylinėjimosi dėl neteisėto jos atleidimo, 2019 m. gegužės 8 d., sudarius taikos sutartį su Žemės ūkio ministerija, ji buvo sugrąžinta dirbti į Žuvininkystės tarnybą. Valstybės tarnautoja, iki š. m. vasario 7 d. ėjusi skyriaus patarėjos pareigas, iš darbo išėjo savo noru. Ji ir įstaigoje oficialiai dar dirbantis direktoriaus pavaduotojas Žuvininkystės tarnybos direktoriaus 2019 m. lapkričio 26 d. įsakymu buvo nušalinti nuo vykdomų pareigų dėl jiems pareikštų kaltinimų ir pradėto ikiteisminio tyrimo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vykdyto ikiteisminio tyrimo duomenimis, Žuvininkystės tarnyboje 2014–2017 metais fiktyviai buvo įdarbinti du asmenys, kurie iš tiesų nedirbo, o gautą darbo užmokestį atiduodavo tuometinei Žuvininkystės tarnybos direktorei, jos pavaduotojui ir dar dviem valstybės tarnautojoms.

2014 metais Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas, tuomet laikinai ėjęs direktoriaus pareigas, fiktyviai įdarbino vieną asmenį, kuris iš tikrųjų tarnyboje jokių funkcijų neatliko, o gautą darbo užmokestį atiduodavo direktoriui ir dar dviem darbuotojoms. 2015 m. rugpjūtį šis žmogus buvo atleistas iš tarnybos.

Taip pat nustatyta, kad 2015–2016 metais, tarnybai jau vadovaujant naujai direktorei, buvo įdarbinti du asmenys, vienas iš jų – pakartotinai. Iš pareigų jie buvo atleisti 2017 m. rugpjūtį. Manoma, kad tarnybos vadovai ir dar dvi tarnautojos klastojo dokumentus dėl fiktyviai įdarbintų asmenų perkėlimo į kitas pareigas, skyrė priedus ir kitas išmokas prie jų atlyginimo, o pinigus vėliau iš jų atsiimdavo. Tokiais veiksmais Žuvininkystės tarnybai buvo padaryta 45 tūkst. eurų materialinė žala.

Anot prokuratūros, tiek valstybei, tiek Žuvininkystės tarnybai tokiais veiksmais buvo padaryta ir didelė neturtinė žala, sumenkintas įstaigos autoritetas. Pastaruoju metu viešumoje nuolat pasirodantys Žuvininkystės tarnybą diskredituojantys, daugeliu atveju teisybės neatitinkantys ir net šmeižikiško pobūdžio pranešimai su tikslu pakenkti, galimai yra tų pačių baudžiamojoje byloje kaltinamų asmenų siekis apjuodinti įstaigą ir joje dirbančius darbuotojus.

2018 m. pabaigoje Žemės ūkio ministerijos iniciatyva įvyko Žuvininkystės tarnybos reorganizacija. Būstinė perkelta iš Vilniaus į Klaipėdą. Dėl to iki šiol jaučiamas buvusiųjų darbuotojų nepasitenkinimas. Galimai dėl šios priežasties, įstaiga gauna nemažai anoniminių skundų, yra atliktas ne vienas tarnybinis patikrinimas ir tyrimas.

 

Share iconDalintis