Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba – Jūros šventės renginių dalis

Liepos 24–26 d. Klaipėdoje vyko didžiausias pajūrio vasaros renginys – Jūros šventė. Šiemet į intriguojančius pasimatymus su vėju pakviesti žmonės galėjo mėgautis naujomis švenčių idėjomis ir spendimais, nes pasaulinės pandemijos kontekste šventė buvo kiek kitokia – saugi, dinamiška ir stebinanti netikėtumais.

Dalis šventės tradicijų liko nepasikeitusios. Tarp jų ir vienas svarbiausių Jūros šventės renginių  vainikų nuleidimo į jūrą ceremonija, kurioje tradiciškai dalyvavo du Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos laivai: vienai iš rikiuotės kolonų vadovavęs žvejybos kontrolės laivas „Vakaris“ bei greitaeigis kateris „LT-P-923“.

Aidint laivų sirenoms iškilmingai į jūrą nuleisti atminimo vainikai, taip pagerbiant tuos, kurie žuvo jūroje ar paaukojo savo gyvenimus garsindami Lietuvą. Ši ceremonija – kasmetinė ir viena seniausių Jūros šventės tradicijų, užgimusi dar 1934 metais.

Šio renginio išvakarėse, liepos 24 d., Žuvininkystės tarnybos specialistai organizavo edukacines ekskursijas Klaipėdos vaikų globos namų „Rytas“ auklėtiniams ir kitų Klaipėdos miesto mokyklų vaikams įstaigos laivu „Vakaris“. Vaikai buvo mokomi, kaip taisyklingai užsidėti gelbėjimosi liemenes, akcentuojant jų svarbą keliaujant laivu. Taip pat buvo supažindinti su Klaipėdos uostu, Žuvininkystės tarnybos vykdomomis funkcijomis, klausėsi pasakojimų apie Lietuvoje veisiamas žuvis, jų rūšis.

Vaikų globos namų jaunuolius ypač domino galimybė ateityje tapti žvejybos kontrolės pareigūnais. Jiems buvo plačiau papasakota apie šios profesijos darbo subtilybes, galimybes ją įgyti. Jaunuoliai buvo pakviesti po studijų profesinę praktiką atlikti Žuvininkystės tarnyboje.

Ekskursijų tikslas – plėsti vaikų ir jaunimo žinias apie Lietuvos žuvininkystę ir auginti atsakingai gamtoje besielgiančią naująją kartą.

 

Share iconDalintis