Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės tarnyba dalyvavo Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2015“

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) š. m. kovo 26–28 dienomis dalyvavo jubiliejinėje 20-oje Tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi… 2015“, kuri vyko Aleksandro Stulginskio universitete (Noreikiškėse). Šių metų parodoje dalyvavo beveik 500 dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Žuvininkystės tarnybos  specialistai parodos dalyvius konsultavo žuvivaisos klausimais, teikė informaciją apie Žuvininkystės tarnybos atliktus ir planuojamus darbus. Parodos lankytojai domėjosi tvenkinių įžuvinimo subtilumais, įžuvinamosios ir veisiamosios medžiagos įsigijimo galimybėmis. Žuvininkystės tarnybos stende buvo įrengtas akvariumas su gyvomis lašišomis, šlakiais, kiršliais, peledėmis, vaivorykštiniais upėtakiais bei sibiriniais eršketais. Dauguma šių ir kitų žuvų rūšių yra veisiamos ir auginamos Žuvininkystės tarnybos poskyriuose, o vėliau išleidžiamos į Lietuvos valstybinius vandens telkinius.

Parodos metu didelio dėmesio sulaukė stende įrengto televizoriaus ekrane rodomas filmas apie Žuvininkystės tarnybos specialistų kasdienius darbus: žuvų gaudymą reprodukcijai, ikrų ėmimą iš reproduktorių (naršinti), lašišų, šlakių, aštriašnipių eršketų, europinių ungurių paleidimą į Lietuvos vidaus vandenis, apytakinių sistemų priežiūrą.

Parodos lankytojai aktyviai pirko Žuvininkystės tarnybos Šilavoto poskyryje auginamus įvairaus amžiaus grupių lietuviškos veislės „Šilavoto karpis“ karpius ir kitų veislinių atmainų karpius bei amūrus.

 

Šlakis

 

 

Kiršlys

Sibirinis ešketas

 

Vaivorykštinis upėtakis

Share iconDalintis