Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žuvininkystės kontrolės ekspertų grupės ir Žuvininkystės ir akvakultūros komiteto posėdis

Š. m. rugsėjo 27 d. Žuvininkystės tarnybos prie ŽŪM Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė J. Lenkaitienė dalyvavo Europos Komisijos (EK) Jūrų reikalų ir žuvininkystės generalinio direktorato Žuvininkystės kontrolės ekspertų grupės ir Žuvininkystės ir akvakultūros komiteto posėdžiuose. Diskutuota dėl kai kurių žuvininkystės išteklių žvejybos galimybių, bei išteklių naudojimo kontrolės ir stebėsenos schemų. Komisijos sprendimo siūlymui dėl Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos Kroatijos žuvininkystės kontrolės programai įgyvendinti 2013 m. pritarė visos valstybės narės.

 

Komisija pateikė preliminarią informaciją apie įvyksiantį NEAFC Nuolatinio kontrolės ir priežiūros komiteto (PECCOE) susitikimą. Planuojama, kad PECCOE pateiks vertinimą, kaip susitariančios šalys vykdė žvejybos kontrolės ir priežiūros funkcijas pagal NEAFC schemą. Numatomas šios schemos keitimas. Bus siūlymų dėl bendradarbiavimo su NAFO bei FAO (Maisto ir žemės ūkio organizacija); FAO pateiks žuvininkystės kontrolės priemones trims metams; be to FAO siūlo sukurti pasaulio žvejybos laivų registrą, ES ir NEAFC tam pritaria, kadangi tai padėtų vykdyti geresnę kontrolę bei išvengti nelegalios žvejybos.

 

Taip pat posėdyje buvo svarstyti klausimai, susiję su žvejybos Baltijos ir Šiaurės jūrose specialiosiomis kontrolės ir inspektavimo programomis.

 

 

 

Išsamesnė informacija el. paštu [email protected], tel. (8 5) 239 84 09

Share iconDalintis