Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

ŽŪM: žvejybos kvotos paskirstytos

Žvejai jau gavo žvejybos leidimus, tad galės išplaukti į jūrą. „Žvejai jau gavo žvejybos leidimus, tad galės išplaukti į jūrą. Kvotų paskirstymas užtruko, nes norėjome atsižvelgti į žvejų interesus, tačiau jų atstovai negalėjo iš karto susitarti, prireikė daugybės diskusijų, kol priėmėme vieningą sprendimą“, – sako žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė.

2015 metais Lietuvai skirtos žvejybos Baltijos jūroje kvotos atrodo taip: rytinių menkių – 2 894 t, vakarinių menkių – 372 t, strimelių  – 4 772 t, šprotų – 10 689, lašišų – 1 486 vnt. Pirmajame žvejybos kvotų skyrimo etape dalyvavo 22 Baltijos jūroje žvejojančios žvejybos įmonės. Buvo paskirstyta 91 proc. menkių, 81 proc. strimelių ir 77 proc. šprotų žvejybos kvotų. Likusi  dalis bus skirstoma antrajame žvejybos kvotų skyrimo etape.

Iki šiol žuvininkystės sektoriuje vyravo monopolija – vienai bendrovei teko beveik 80 proc. Lietuvos šprotų ir strimelių kvotos. Pakeitus Žuvininkystės įstatymą, Žemės ūkio ministerija skubiai parengė Žvejybos Baltijos jūroje kvotų skyrimo taisykles, pagal kurias bus skirstomos kvotos žvejams 2015 metams. Dabar viena bendrovė negalės gauti daugiau kaip 40 proc. vienos rūšies žuvų kvotų ir didžioji dalis kvotų bus skirstoma istoriniu principu. O 18 bendrovių, kurioms buvo paskirstytos kvotos, galėjo pačios pasirinkti trejus geriausius metus iš pastarųjų 7 pagal sugautų žuvų kiekį ir atsižvelgiant į aplinkosaugos ir ekonominius rodiklius, joms ir buvo paskirstyti sugaunamų žuvų kiekiai.

 

 

Share iconDalintis