Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Zum.lrv.lt rašo: Ukraina siekia sustiprinti žvejybos kontrolę

Lietuva glaudžius ryšius su Ukraina palaiko daugelyje sričių. Viena jų – žuvininkystės sektorius, kurio atstovai jau ne kartą lankėsi mūsų šalyje. Šią savaitę žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė Kijeve susitiko su Ukrainos valstybinės žuvininkystės agentūros vadovais.

 

Ukrainos valstybinė žuvininkystės agentūra yra atsakinga už žuvininkystės politikos formavimą ir įgyvendinimą Ukrainoje. Kadangi šiuo metu Ukrainoje vykdoma sisteminė žuvininkystės reguliavimo reforma, siekiama prisitaikyti prie Europos Sąjungos reikalavimų šioje srityje, agentūra norėjo daugiau sužinoti apie Lietuvos patirtį ir galimybes padėti sustiprinti žvejybos kontrolę, įgyvendinti ES bendrąją žuvininkystės politiką.

 

Lietuvos žemės ūkio ministerijos ir Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos atstovai supažindino Ukrainos kolegas su žvejybos kontrolės sistema, Lietuvos žuvininkystės sektoriumi ir jo reguliavimu, pasidalijo integracijos į ES patirtimi. Tariantis dėl tolesnio bendradarbiavimo, viceministrė L. Kujalytė  pasiūlė kartu dalyvauti ES remiamuose projektuose, kurių dėka Ukrainos valstybinės žuvininkystės agentūra galėtų įsigyti reikalingos kontrolės įrangos ar inspekcinių laivų.

 

Lietuvos respublikos žemės ūkio ministerijos informacija:

http://zum.lrv.lt/lt/naujienos/ukraina-siekia-sustiprinti-zvejybos-kontrole 

Share iconDalintis