Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žiemos žūklės šventė Mindūnuose

Tik ką (vasario 23 d.) Mindūnuose (Molėtų r.) smagiai nuvilnijo jau tradicija tapusi Žiemos žūklės šventė. Jau ne pirmus metus Žiemos žūklės varžybos yra didžiulė šventė ne tik žvejams, bet ir visiems gamtos mylėtojams. Ant Baltųjų Lakajų ežero nuo pat ankstaus ryto rungėsi poledinės žūklės mėgėjai.

Linksmoji šventės dalis šurmuliavo aplink Ežerų žvejybos muziejų. Svečius viliojo kepančių stintelių kvapas, įvairios žuvienės, šventinė mugė, smagūs žaidimai, įvairiausios rungtys, pramogos, tarp jų – ekečių gręžimo, poledinės žvejybos varžybos.

Atskirą edukacinę programą šventėje Amatų centre organizavo ir Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos. Žuvininkystės tarnybos specialistai apsilankiusiems Amatų centre pasakojo apie tarnybos veiklą, buvo demonstruojama video medžiaga, lankytojai su vaikučiais spalvino įvairias žuvis, domėjosi jų gyvenimu, auginimu, žvejyba.

Tradiciškai šventė baigėsi nuostabiomis muzikantų šėlionėmis, nugalėtojų apdovanojimais ir bendravimu prie šventinio laužo.

 

Nuotraukos:

Alinos Širvinskos, Erikos Andrukonienės ir Algimanto Pečiukaičio

Share iconDalintis