Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė lankėsi Žuvininkystės tarnyboje

Š. m. rugpjūčio 7 d. žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, kuruojanti žuvininkystės sektoriaus klausimus, lankėsi Žuvininkystės tarnyboje prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba). Susitikimo su Viceministre metu Žuvininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas, atliekantis direktoriaus funkcijas, Aidas Adomaitis pristatė Žuvininkystės tarnybą, detaliai apžvelgė jos veiklą bei rezultatus. Viceministrė susipažino su Žuvininkystės tarnybos skyrių vedėjais, kurie pristatė skyrių veiklą, problemas bei galimus jų sprendimo būdus.

 

Žuvininkystės tarnyba yra vienintelė Lietuvos žuvininkystės politiką įgyvendinanti institucija –, vykdo žvejybos kontrolę Baltijos jūroje ir priekrantėje, tolimuosiuose žvejybos rajonuose (Atlanto ir Ramiajame vandenyne bei kt.), tiria, atkuria ir gausina žuvų išteklius, rūpinasi, kad šalies vandens telkiniuose išliktų žuvų įvairovė, renka, tvarko ir teikia atsakingoms institucijoms bei organizacijoms atitinkamus žuvininkystės duomenis. Žuvininkystės tarnybai priklauso 7 poskyriai, išsibarstę po visą Lietuvą – tai Trakų Vokės, Rusnės, Žeimenos, Žeimenos poskyrio Ignalinos padalinys, Simno, Laukystos, Šilavoto poskyriai, kuriuose veisiamos skirtingos, daugiausia retų ir vertingų rūšių, žuvys.

 

Anot žemės ūkio viceministrės, gyvenime ji laikosi savo moto „Ką pasėsi, tą ir pjausi“, todėl pažadėjo užtikrinti, kad darbai žuvininkystės administravimo srityje vyktų sklandžiai ir sėkmingai, o jai paliekant viceministrės vietą, matytųsi konkretūs nuveikti darbai šioje srityje.

Share iconDalintis