Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio viceministrė ir Žuvininkystės tarnybos atstovai lankėsi Ežerų žvejybos muziejuje

Š. m. liepos 22 d. Ežerų žvejybos muziejuje, esančiame Mindūnuose, Molėtų rajone, lankėsi Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, Žemės ūkio ministrės patarėjas Saulius Jakimavičius, Žuvininkystės tarnybos atstovai direktorė Indrė Šidlauskienė, Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus vedėjas Antanas Gonta ir jo pavaduotoja Birutė Paliukėnaitė.

Muziejaus vedėja Alfreda Petrauskienė atvykusiesiems pristatė ežerų žvejybos muziejaus ekspozicijoje esančius įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažindino su archaine žvejyba bei verslo kaita. Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne. Muziejuje apsilankiusi delegacija domėjosi eksponuojamais senaisiais ungurių gaudymo prietaisais, senoviniais tinklais, bučiais, varžomis, venteriu, automatinėmis meškerėmis bei kitais eksponatais, iš kurių didžiausią įspūdį paliko iš Tramio ežero atgabenta senovinė eldija bei seniausias muziejaus eksponatas – XV a. iš storo medžio kamieno išskobtas 4 metrų ilgio luotas, ištrauktas iš Peršokšno ežero.

Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje Ignalinoje taip pat yra sukaupta nemažai žvejybos eksponatų. Apsilankymo Ežerų žvejybos muziejuje metu buvo diskutuota dėl galimybės bent kelis iš jų perleisti muziejui.

Muziejuje apsilankiusi delegacija kartu turėjo puikią galimybę susipažinti su ten pristatomais įspūdingais Antano Truskausko medžioklės eksponatais.

 

 

Share iconDalintis