Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės ir Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos mokinukų žvejyba Simne

2016 m. gegužės 9 dieną Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė lankėsi Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Simno poskyryje, kur skambėjo Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos mokinukų balsai. Ši kelionė šios mokyklos mokinukams – dovana, kurią laimėjo šios mokyklos pirmokė Austėja Statkevičiūtė, tapusi Žuvininkystės tarnybos surengto piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ nugalėtoja Alytaus rajone ir priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtinis Gražvydas Bagdanavičius, laimėjęs papildomą prizą už „Originaliausią žuvį“. Ministerijos atstovai atvažiavo ne tuščiomis rankomis – Austėja buvo apdovanota Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrės Padėkos raštu ir dėlione „Gėlavandenės žuvys“. Padėkos raštas bei dovanos įteiktos ir Austėjos mokytojai Giedrai Baliulevičienei bei Gražvydo mokytojai Ingai Šalnienei. Į Gražvydo namus kas mėnesį pusę metų keliaus vienintelis Lietuvoje žurnaliukas vaikams apie gamtą „Lututė“. Atminimo dovanėlės pradžiugino ir visus nugalėtojos klasės draugus.

 

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Simno poskyrio specialistai mokinukų laukė – laimė, oras pasitaikė puikus, tad visi įsitaisė ant pievelės įrengtoje palapinėje. Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė, Simno poskyrio vedėjas Vydas Baravykas įteikė vaikams po dovanėlę, papasakojo apie žuveles, apie patirtus žvejybos nuotykius ir pasisekimus, vardijo žinomų žuvų pavadinimus. Po edukacinės pamokėlės vaikai skubėjo į žuvų auginimo cechą, kur uždaruose baseinuose auginamos įvairiausio dydžio žuvys – nuo lervučių iki paaugintų jauniklių: Vištyčio ir Platelių ežerų sykai, margieji ir vaivorykštiniai upėtakiai, lydekaitės. Vaikai turėjo galimybę patys su povandenine kamera filmuoti žuvelių šėrimo procesą, po to jį stebėti kompiuterio ekrane. Atviruose tvenkiniuose vaikai drąsiai šėrė ir metinukes ir dvimetes sterles, lydekas, marguosius upėtakius, karpiukus. Gerų emocijų netrūko!

 

Puikiai praleidę dieną, gerų įspūdžių kupinomis širdelėmis bei pilnomis rieškutėmis dovanėlių mokinukai išskubėjo į savo mokyklą. Tikimės, kad ši pažintinė kelionė mažiesiems sužadino norą rūpintis gamta, o ypač – vandenų gyventojomis žuvelėmis.

 

Dėkojame visiems mažiesiems dailininkams už nuoširdžius piešinukus, mokytojoms ir mokyklos vadovams už iniciatyvumą ir vaikų visapusišką ugdymą, už skatinimą mylėti ir saugoti Lietuvos gamtą.

 

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė apdovanoja Alytaus „Dzūkijos“ pagrindinės mokyklos pirmokę Austėją Statkevičiūtę, tapusią piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ nugalėtoja Alytaus rajone.

 

Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė, Austėjos mokytoja Giedra Baliulevičienei ir Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė

 

Priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtinis Gražvydas Bagdanavičius, laimėjęs papildomą prizą už „Originaliausią žuvį“,
ir jo mokytoja Inga Šalnienė su svečiais.

 

Vaikai filmuoja su povandenine kamera

 

Ir ką nufilmavo toji kamera?

 

Share iconDalintis