Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė lankėsi Žuvininkystės tarnybos Šilavoto ir Simno poskyriuose

Š. m. rugpjūčio 14 dieną Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė paskyrė vizitams į Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Vidaus vandenų ir akvakultūros skyriaus Šilavoto bei Žuvivaisos skyriaus Simno poskyrius. Poskyriuose kartu su ministre apsilankė ir kiti ministerijos bei Žuvininkystės tarnybos atstovai.

Šilavoto poskyris yra vienintelis veislinis-selekcinis karpių ūkis Pabaltijyje. Per visą šio ūkio gyvavimo laikotarpį atliktas svarus ir reikšmingas karpių selekcijos darbas. Poskyryje ir toliau tęsiamas selekcinis darbas siekiant išsaugoti sukauptą genofondą ir Šilavoto karpio veislės savybes. Šilavoto veislės karpių įsigijo ir sėkmingai augina 25 tvenkinių ūkiai ir bendrovės iš 14 Lietuvos rajonų, taip pat Latvijos, Baltarusijos ir Lenkijos karpių augintojai. Šilavoto karpiai sudaro penktadalį Lietuvoje parduodamų karpių reproduktorių. Poskyrio vedėja Tatjana Ratnikova parodė gamybines patalpas, pirmos eilės auginimo tvenkiniuose augančius Bubių ir Šilavoto veislės karpių šiųmetukus, papasakojo apie šiuo metu poskyryje vykdomus darbus bei apie kitas šiems metams numatytas veiklas.

Simno poskyris – pagrindinė Lietuvoje sykų, europinių šamų, plačiažnyplių vėžių veisimo bazė. Be šamų, sykų, peledžių, lynų, lydekų, vėgėlių, margųjų ir vaivorykštinių upėtakių, lašišų, sibirinių eršketų, vėžių veisimo ir paauginimo poskyris dalyvauja Baltijos eršketų išteklių atkūrimo programoje. Ilgametis poskyrio vedėjas Vydas Baravykas papasakojo apie 2006–2007 metais atliktus inkubacinio cecho rekonstrukcijos darbus, t. y. kad yra įrengta apytakinė sistema su vandens pašildymu bei mechaniniu ir biologiniu valymu, vanduo pašildomas iki reikiamos temperatūros ir sterilizuojamas UV filtrais, vandens kokybę ir visavertiškumą užtikrina automatiniu rėžimu dirbantys nugeležinimo filtrai. Taip paruoštas vanduo grąžinamas į sistemą. Visa ši sistema sudaro optimalias sąlygas įvairioms žuvims neršti ir paauginti. Šiuo metu poskyryje be kasdieninių darbų – žuvų šėrimo, vandens temperatūros bei deguonies jame stebėjimo ir reguliavimo, ruošiami žuvų žiemojimo tvenkiniai: iššienaujama žolė, kalkinami tvenkiniai, tvarkomi hidrotechniniai įrenginiai. Tvarkomas inventorius rudeniniam žuvų gaudymui. Cechai ruošiami sykų, upėtakių ir vėgėlių naršinimo sezonui. Juose dabartiniu laiku reprodukciniai bandai atnaujinti auginami šamai, peledės, vaivorykštiniai upėtakiai ir sibiriniai eršketai, kurie bus parduodami gyventojams.

Ministrė V. Baltraitienė liko labai patenkinta poskyriuose vykdomomis veiklomis ir kt. darbais. Poskyrių vedėjams ir darbuotojams palinkėjo visokeriopos sėkmės ateities darbuose ir nemažėjančio noro dirbti Lietuvos gerovei tokį reikšmingą ir svarbų darbą.

Share iconDalintis