Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė lankėsi Žuvininkystės tarnyboje

Tris institucijas prieš kelerius metus sujungusi Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) žemės ūkio ministrei Virginijai Baltraitienei pristatė savo veiklą, vykdomus tarptautinius projektus  ir ateities planus.

 

Tarnyba buvo įsteigta reorganizavus Žuvininkystės departamentą prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Lietuvos valstybinį žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centrą bei Laukystos žuvų veislyną. Po šios reorganizacijos etatų sumažėjo trečdaliu.

 

Tarnybos specialistai įgyvendina Lietuvos ir ES žuvininkystės politiką – prižiūri, kad Lietuvos žvejai laikytųsi tarptautinių konvencijų ir žvejybos taisyklių, tiria, atkuria ir gausina žuvų išteklius, rūpinasi, kad šalies vandens telkiniuose išliktų žuvų įvairovė. Žuvininkystės tarnyboje yra septyni po visą Lietuvą išsibarstę poskyriai –  Trakų Vokės, Rusnės, Žeimenos, Žeimenos poskyrio Ignalinos padalinys, Simno, Laukystos ir Šilavoto. Visuose šiuose poskyriuose veisiamos skirtingos, dažniausiai retų ir vertingų rūšių žuvys.

 

Susitikimo metu atkreiptas dėmesys į tai, kad įžuvinami valstybinės reikšmės vandens telkiniai.

 

Tarnyba šiuo metu sėkmingai įgyvendina dešimt iš skirtingų ES fondų finansuojamų projektų, kurių  vertė beveik 23 mln. litų. Tiek įgyvendindami projektus, tiek kasdieninėje veikloje Tarnybos specialistai palaiko ryšius su partneriais iš Lenkijos, Vokietijos, Čekijos, Vengrijos, Suomijos, Latvijos, Estijos, Danijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės, Rusijos Federacijos Kaliningrado srities.

 

Tarnyba prižiūri verslinę, specialiąją, o nuo 2013 m. – ir mėgėjų žvejybą atviroje Baltijos jūroje ir priekrantėje. Klaipėdoje esantis Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius turi du laivus, kuriais patruliuoja 24 val. per parą. Į Tarnybos veiklos sritį įeina ir verslinės žvejybos tolimuosiuose žvejybos rajonuose (Atlanto ir Ramiajame vandenyne bei kt.) bei ūkio subjektų, prekiaujančių žvejybos produktais, priežiūra.

 

Tarnybos veiklą tikrinę Europos Komisijos pareigūnai jos darbą įvertino labai palankiai.

 

 

Žemės ūkio ministerijos informacija, 2014-08-01

Share iconDalintis