Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė lankėsi Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorijoje Kopgalyje

Šių metų rugpjūčio 30 dieną žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė vyko į Klaipėdą ir Šventąją. Vizito metu ji aplankė UAB „Klaipėdos žuvininkystės produktų aukcioną“, apžiūrėjo Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratoriją Kopgalyje, Šventosios uosto teritoriją, įvertino esamą situaciją ir perspektyvas bei susitiko su žvejais aptarti jiems rūpimų klausimų.

Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorija Kopgalyje – vienintelė Pietryčių Baltijos šalyse moderni eksperimentinė laboratorija, atvira mokslininkams, studentams, verslui. Laboratorijoje ministrė susipažino su jos veikla, planais, perspektyvomis, pamatė ypatinguosius mezokosmus, kintamos srovės kanalą, molekulinės biologijos ir ichtiologijos laboratorijose stebėjo atliekamus tyrimus, apžiūrėjo žuvims veisti skirtas uždaras vandens apytakos sistemas, jūrinio ir gėlo vandens tiekimo, paruošimo, filtravimo, valymo bei kitas efektyviam laboratorijos darbui užtikrinti reikalingas sistemas.

Iš Kopgalio ministrė vyko į Šventąją susitikti su priekrantės žvejais, norinčiais atgaivinti Šventosios valstybinį jūrų uostą. Susitikimo metu taip pat buvo aptartos ir kompensacijos dėl ruonių daromos žalos, žvejybos kvotų skyrimas aukciono būdu, invazinių rūšių  žuvų naikinimas, žvejybos kvotų skirstymo pakeitimai vidaus vandenyse ir kiti aktualūs klausimai.

Share iconDalintis