Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministerijos vadovų vizitas Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje

Šių metų vasario 7 dieną Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, viceministras Artūras Bogdanovas ir žemės ūkio ministro patarėjas Virginijus Eugenijus Kirsnickas su darbo vizitu lankėsi Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos  Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje.

Žemės ūkio ministerijos vadovams buvo pristatytas Žeimenos poskyris ir jo veikla. Šiame poskyryje auginamos lašišinės žuvys – lašišos, šlakiai, margieji upėtakiai ir kiršliai. Žuvivaisos poskyrio vyriausieji specialistai dr. Egidijus Leliūna ir Linas Rakauskas svečiams pristatė šių žuvų veisimo ir auginimo uždarosios vandens apytakos sistemos sąlygomis technologiją bei jos ypatumus, aprodė veisimo ir auginimo cechas, reproduktorių perlaikymo ir brandinimo baseinus, inkubatoriuose besiritančius ikriukus.

Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyrio darbuotojai ministerijos vadovams papasakojo, kaip sekasi veisti ir auginti žuvis, pasidžiaugė pasiekimais vykdant valstybinių vandens telkinių įžuvinimo planus, gvildeno esamas problemas bei aptarė ateities perspektyvas. Po cechų apžiūros trumpos diskusijos metu buvo aptarti aktualūs akvakultūros klausimai. Ministras B. Markauskas domėjosi, ar įžuvinimą galėtų vykdyti privatūs ūkio subjektai. Specialistų nuomone, tokių vertingų ir retų žuvų kaip lašišos, šlakiai, margieji upėtakiai, aštriašnipiai eršketai veisimas ir auginimas jokiu būdu negali būti perduoti privatiems ūkio subjektams, kuriems pirmiausia rūpi pelnas. Tuo tarpu minėtoji veikla reikalauja ilgamečio ir kruopštaus įdirbio, didelio žinių bagažo, patirties, atsidavimo, dalies šių žuvų reproduktorių gaudomi natūralioje gamtoje pagal specialius leidimus su specialiais įrankiais vadovaujantis visų pirma ne pelno, bet atsakingo požiūrio į gamtą principu. Privatūs ūkiai be dotacijų iš valstybės biudžeto tokios veiklos vykdyti negalėtų.

Ministras B. Markauskas pasidalijo, kad prijaučia žuvims ir pats mielai užsiimtų jų auginimu. Puiki, saulėta diena antrino gerą susitikimo dalyvių nuotaiką ir dalykinius pokalbius.

 

Share iconDalintis