Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministerijoje aptartos žvejų verslininkų problemos

Kauno marios jau keleri metai yra tapę žvejų ir žvejybą reguliuojančių valdžios institucijų karštų diskusijų objektu. Verslinė žvejyba Kauno mariose draudžiama nuo 2013 m., o nuo kitų metų draudimas įsigalios ir Lietuvos ežeruose. Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, susitikusi su žvejų verslininkų atstovais ir išklausiusi jų problemas, pasiūlė vienintelį galimą sprendimą – prie derybų stalo visiems būtina sėsti kartu su Aplinkos ministerija.

Į Žemės ūkio ministeriją susirinkę asociacijų sąjungos „Žuvininkų rūmai“, Žuvininkų sąjungos, žuvininkystės įmonių asociacijos „Lampetra“, mokslininkų atstovai pastebėjo, kad kitose šalyse nekyla minčių uždrausti verslinę žvejybą ežeruose. Pavyzdžiu buvo minima kaimyninė Lenkija, kur net 70 proc. ežerų leidžiama žvejoti verslinės žvejybos reikmenimis. Žvejai pasigedo ir išsamių mokslinių tyrimų, pagrindžiančių tokio draudimo būtinybę. Anot jų, per amžių amžius Lietuvoje vidaus vandenyse vyko verslinė žvejyba ir žuvies pakako.

Žvejai nepritaria Aplinkos ministerijos sprendimui atsisakyti Kauno mariose verslinės žvejybos, nes žuvų resursai nyksta, o plėtoti mėgėjišką žvejybą labiau ekonomiškai apsimoka. Susitikime dalyvavę mokslininkai neabejojo, kad Kauno mariose galėtų sugyventi tiek žvejai mėgėjai, tiek ir verslininkai.

Susitikimo dalyviai domėjosi ir naujojo finansinio laikotarpio teikiamomis galimybėmis žuvininkystei, galimomis kompensacijomis, žuvininkystės vietos veiklos grupių veikla, diskutavo dėl  Nemuno deltos atšakų gilinimo darbų.

Žemės ūkio viceministrė L. Kujalytė, pasiūliusi dėl daugelio klausimų visiems sėsti prie derybų stalo kartu su Aplinkos ministerija, taip pat atkreipė dėmesį į dar vieną instrumentą – Žuvininkystės tarybą, patariančią žemės ūkio ir aplinkos ministrams žuvininkystės politikos formavimo ir jos įgyvendinimo klausimais. Taryba susideda iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės skirtų ir žuvininkystės verslo atstovų bei mokslininkų, o įsakymas dėl tarybos naujos sudėties patvirtinimo artimiausiu metu turi būti pasirašytas žemės ūkio ir aplinkos ministrų. Susitikime dalyvavę žvejai išsakė pageidavimą, kad į Žuvininkystės tarybos posėdžius būtų  kviečiami ir regioninių parkų atstovai.

Share iconDalintis