Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Žemės ūkio ministerija pristato Žuvininkystės tarnybos ateities viziją

2017 m. rugpjūčio 8 d. Žemės ūkio viceministras A. Bogdanovas su Žemės ūkio ministro sudarytos projekto „Žuvininkystės tarnybos veiklos optimizavimas“ valdymo darbo grupės nariais Žuvininkystės tarnybos darbuotojams pristatė būsimos Įstaigos pertvarkos viziją.  Susitikimo metu Tarnybos darbuotojai uždavė daug praktinių klausimų, į kuriuos atsakymų nesulaukė. Ypatingai visi sunerimo išgirdę, kad dalis skyrių ir pareigybių bus perkelta į Klaipėdą, nors racionalaus tokio sprendimo pagrindimo darbo grupės nariai nurodyti negalėjo. Taip pat buvo pristatytas Žuvininkystės tarnybos poskyrių – žuvivaisos cechų likimas: juos Žemės ūkio ministerija planuoja perduoti naujai kuriamam valstybiniam UAB, o vėliau privatizuoti.

Pasikeitimų sulauks ir tik pernai iš ES lėšų sutvarkyta Kopgalyje (Klaipėda) esanti Žuvininkystės tarnybos Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratorija. ŽŪM atstovai nurodė, kad ją numatoma perduoti Klaipėdos universitetui. Šiam sprendimui taip pat nebuvo pateikta jokių ekonomiškai pagrįstų, racionalių argumentų.

Nauji planai sulaukė itin audringos Žuvininkystės tarnybos darbuotojų reakcijos ir kritikos, nes akivaizdu, kad tokiais veiksmai daugiau nei 50 metų vykdoma žuvivaisos, išteklių atkūrimo veikla Lietuvoje bus sužlugdyta.

Su naująja Žuvininkystės tarnybos struktūra galite susipažinti žemiau pateikiamose skaidrėse.

 

 

 

 

 

Share iconDalintis