Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Ypatingų vaikų ypatingos žuvelės

Į pabaigą keliauja Žuvininkystės tarnybos surengto piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ apdovanojimų kelionės per Lietuvos mokyklas. Šią savaitę žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė ir Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė aplankė ypatingų vaikų mokyklą – Rusnės specialiąją.

Šios mokyklos trečiokas Augustas Karcevas, laimėjęs pagrindinį piešinių konkurso „Mano svajonių žuvis“ prizą Šilutės rajone, buvo apdovanotas Padėkos raštu ir dėlione „Gėlavandenės žuvys“. Padėkos raštai bei dovanos įteikti ir Augusto mokytojai Nijolei Kairienei, ir mokyklai. Augustas su mokyklos draugais ir mokytojais atvyko į Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrį, kur mažųjų svečių su dovanomis laukė žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė ir Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė. Poskyrio specialistai vaikus nusivedė prie uždarųjų vandens apytakos sistemų, kur auginami 3–4 savaičių starkiukai ir beveik dvejų metų aštriašnipiai eršketai. Vieni vaikučiai droviai leidosi mokytojų pakeliami apžiūrėti aukštuose baseinuose plaukiojančių žuvyčių, kiti drąsiai patys smalsavo kišdami pirštukus į vandenį. Mažųjų akys spindėjo pažinimo džiaugsmu.

Po ekskursijos Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas pakvietė viceministrę ir Žuvininkystės tarnybos direktorę aplankyti jų mokyklą. Tai buvo išskirtinis vizitas, kitoks nei įprasta. Šioje mokykloje mokosi sutrikusio intelekto vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių. Mokyklos vizija – užtikrinti palankiausias ugdymosi sąlygas specialiųjų poreikių vaikams rajone ir sėkmingai rengti kiekvieną ugdytinį integruotis visuomenėje.

Savo akimis įsitikinome, kiek daug mokytojų, direktoriaus, rėmėjų rūpesčio ir meilės sulaukia ugdytiniai. Čia dirba puikūs specialistai, įvairi popamokinė veikla, mokiniai dalyvauja įvairiuose konkursuose, važiuoja į ekskursijas po Lietuvą. Šioje mokykloje teikiamos nemokamos gyvenimo ir maitinimo sąlygos, 50 vaikučių čia lieka nakvoti, o kitus kas rytą ir po pamokų pavėžėja mokykliniai geltonieji autobusiukai.

Dėkojame visiems mažiesiems dailininkams už nuoširdžius piešinukus, dėkojame mokytojoms ir mokyklos vadovams už iniciatyvumą ir visapusišką vaikų ugdymą, už skatinimą mylėti ir saugoti Lietuvos gamtą.

 

 

Share iconDalintis