Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Ypatingas pareigūnų dėmesys žvejojantiems menkes

Baltijos jūros rytinėje dalyje nuo 2016 m. liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d. galiojo kasmetinis menkių žvejybos draudimas, pagal kurį laivai, kurių ilgis didesnis nei 8 metrai, negalėjo vykdyti šių žuvų žvejybos. Tačiau laivams, kurių bendras ilgis yra nuo 8 metrų iki 12 metrų ir kurie žvejoja Baltijos jūroje žiauniniais tinklaičiais, kurių akies dydis yra 45 mm (90 mm) arba didesnis, ūdomis, žvejoti ir iškrauti menkes buvo leidžiama šiais nustatytais laikotarpiais:

Nuo 2016 m. liepos 11 d. 6.00 val. iki 2016 m. liepos 15 d. 18.00 val.;

Nuo 2016 m. rugpjūčio 25 d. 6.00 val. iki 2016 m. rugpjūčio 26 d. 18.00 val.;

Nuo 2016 m. rugpjūčio 29 d. 6.00 val. iki 2016 m. rugpjūčio 31 d. 18.00 val.

Laivams, kurių ilgis iki 8 metrų, menkių žvejybos ribojimai nebuvo taikomi.

Liepą ir rugpjūtį žvejybos kontrolės pareigūnai ypatingą dėmesį skyrė draudimo žvejoti menkes ir šio draudimo išimčių vykdymo kontrolei. Šiuo svarbiu laikotarpiu, vykdant bendrą žvejybos Baltijos jūroje kontrolės planą, į pagalbą vieni kitiems vyko įvairių Europos Sąjungos šalių žvejybos inspektoriai.

Rugpjūčio 22–25 d. į Lietuvą buvo atvykę du Lenkijos žvejybos kontrolės pareigūnai iš Gdynės skyriaus. Kartu su Lenkijos kolegomis Lietuvos pareigūnai atliko patikrinimus jūroje ir krante. Lietuvos pareigūnai taipogi dalyvavo stebėjimo skrydyje su Lietuvos Kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparniu, skrydžio metu turėjo galimybę įsitikinti, kad mūsų Baltijos jūros vandenyse draudžiama žvejyba nevykdoma.

Kitų šalių traleriai į Lietuvos vandenis atplaukia žvejoti šprotų ir strimelių. Lietuvos žvejybos didieji laivai liepą–rugpjūtį šių žuvų nežvejoja. Rugpjūčio 22 d. žvejybos kontrolės laivu „Vakaris“ buvo patikrinti du strimeles žvejojantys Lenkijos laivai. Pareigūnai tikrino jų žvejybos leidimus, žvejybos žurnalus bei juose esančius įrašus lygino su faktiniu žuvų kiekiu laive. Pažeidimų nerado. Rugpjūčio 24 d. jūroje patikrinti trys priekrantėje žvejoję žvejų verslininkų laivai ir trys laivai, kuriuose buvo nuo 5 iki 8 žvejų mėgėjų. Pažeidimų taip pat nebuvo.

Share iconDalintis