Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Vištyčio sykai išplaukė į Gilučio ir Daugų ežerus

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus specialistai, vykdydami Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2017 metų planą, birželio 12 d. į Alytaus r. Giluičio ir Daugų (Didžiulio) ežerus įžuvino 20 tūkst. vnt. Vištyčio sykų šiųmetukų vasarinukų, svėrusių po 5 gramus.

Šie sykiukai buvo išnaršinti Simno poskyryje kovo pabaigoje, vėliau perkelti į paauginimo cechą, kol užaugo iki reikiamo svorio. Šios žuvys labai lepios, todėl jas auginant reikia įdėti labai daug darbo.

Pagal Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2017 metų planą dar 20 tūkst. vnt. Vištyčio sykų šiųmetukų į Lietuvos ežerus bus išleista šių metų rugpjūčio mėnesį.

Sykinių šeimos žuvų yra įvairių. Vien Europos vandenyse iki 1955 metų aprašytos 92 šių žuvų atmainos. Pasaulyje šis skaičius viršijo 300. Gėlo ir mažo druskingumo vandenyse Baltijos jūroje sugaunami pusiau praeiviai jūriniai sykai. Jie didesnę gyvenimo dalį praleidžia jūroje ir neršia Kuršių mariose. Ežerinių sykų Lietuvoje sugaunama Platelių ir Vištyčio ežeruose.

Syko pavadiniams – tai beveik tūkstančio metų senumo skolinys iš šiaurės šalių kalbų. Skandinavų kalboje daiktavardis „siik“ reiškia stiprią, tvirtą, lašišinę žuvį.

 

 

Share iconDalintis