Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Vigo mieste įvyko NAFO inspektorių mokymai

Š. m. lapkričio 26–28 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyriausieji specialistai Algirdas Balnis, Tomas Dambrauskis bei vyresnysis specialistas Rimantas Dapšys dalyvavo Europos žuvininkystės kontrolės agentūros (toliau – EFCA) organizuotose Šiaurės vakarų Atlanto žvejybos organizacijos (toliau – NAFO) inspektorių mokymuose-seminare, kuris vyko Vigo mieste, Ispanijos Karalystėje.

 

Seminare dalyvavo EFCA, Europos Sąjungos šalių  – Latvijos, Estijos, Ispanijos, Lenkijos ir Vokietijos žvejybos kontrolės specialistai ir inspektoriai. Mokymų metu EFCA atstovai pristatė naujausius nuo 2015 metų įsigaliosiančius NAFO taisyklių pakeitimus. Praktinės mokymų dalies metu buvo mokoma, kaip spręsti dažniausiai pasitaikančias problemines žvejybos kontrolės situacijas, kaip atpažinti ir fiksuoti galimus pažeidimus. Buvo aptarti žvejybos inspektorių  pastebėjimai bei pasiūlymai. Paskutinę mokymų dieną Žuvininkystės tarnybos žvejybos kontrolės specialistai pristatė pranešimą apie Lietuvos elektroninių žvejybos žurnalų sistemą (toliau – ERS) bei dažniausiai žvejų daromas klaidas pildant šiuos žurnalus, taip pat apie tai, į ką būtina dažniausiai atkreipti dėmesį Šiaurės vakarų Atlanto žvejybos organizacijos reguliuojamoje akvatorijoje inspektuojant žvejybos laivus, kuriuose įdiegti elektroniniai žvejybos žurnalai.

 

Žuvininkystės tarnybos specialistų pristatymas apie elektroninių žvejybos žurnalų sistemą, kuria reguliariai realiu laiku teikiami duomenys apie visuose tolimojo plaukiojimo ir atviroje Baltijos jūros žvejojančių žvejybos laivų sugautą žuvų kiekį maloniai nustebino seminaro dalyvius.  Kadangi dar ne visuose Europos Sąjungos šalių laivuose įdiegta elektroninių žurnalų sistema arba ji veikia tik iš dalies, Lietuvos Žuvininkystės tarnybos pasiekimai modernizuojant žvejybos kontrolės priemones buvo puikiai įvertinti.

Žuvininkystės tarnybos specialistai pristato pranešimą apie Lietuvos ERS sistemą ir apie žvejybos laivus, kuriuose  žvejybos žurnalai tvarkomi elektroniniu būdu, inspektavimą NAFO akvatorijoje.

 

Išsamiau apie seminarą el. paštu [email protected] , tel. (8 5) 210 0514
el. paštu [email protected] , tel. (8 5) 239 8401
el. paštu [email protected], tel. (8 5) 239 1181
Share iconDalintis