Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Vėžių gaudymas gausinimo tikslais

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) yra vienintelė valstybės įstaiga, kuri rūpinasi vietinių vėžių rūšių – plačiažyplių ir siauražnyplių – išsaugojimu valstybinės reikšmės vandens telkiniuose. Tuo tikslu Tarnybos specialistai gaudo siauražnyplius vėžius ir perkelia juos į kitus vandens telkinius. Plačiažnyplių vėžių reproduktorius Tarnybos specialistai gaudo veisimui. Vėžiams įveisti ir perkelti parenkami vandens telkiniai, kuriuose šie vėžiai istoriškai gyveno, kur nėra natūralių jų priešų – ungurių ir invazinių vėžių.

Pagal Valstybinį žuvų ir vėžių gaudymo žuvivaisai 2014 m. planą iš Kupiškio marių į Ignalinos rajono Žilmo ir Ilgių ežerus buvo planuota perkelti 6 tūkstančius siauražnyplių vėžių. Tačiau dėl Kupiškio mariose prasidėjusio vėžių kritimo, kurio priežastys dar nėra išaiškintos, vėžių gaudymas buvo atšauktas.

1 pav. Siauražnyplis vėžys
Pagal minėtą planą Švenčionių rajono Siaurio Mažojo ir Keročio ežeruose numatyta sugauti po 500 vnt., o Trakų rajono Verniejaus ežere – 1 000 vnt. plačiažnyplių vėžių. Visi reprodukcijai sugauti vėžiai pristatomi į Žuvivaisos skyriaus Simno poskyrį.

2 pav. Plačiažnyplis vėžys

 

 

Share iconDalintis