Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Vaikučiai padėjo žuvivaisos specialistams išleisti lašišaites į Vilnelę

Gegužės 26 dieną Vilniaus Bernardinų sode vėl skambėjo vaikučių balsai – jau tradicija tampanti įžuvinimo akcija šiemet prie Vilnelės subūrė beveik du šimtus pradinukų iš įvairių Vilniaus mokyklų ir darželių, vaikų iš Vilniaus Verkių mokyklos – daugiafunkcio centro, Romų visuomenės centro.

Saulėtą ketvirtadienio rytą į Vilniaus Bernardinų sodą sugužėjo vaikai, norintys prisidėti prie lašišinių žuvų išteklių gausinimo, sužinoti daugiau apie šias žuvis. Žuvininkystės tarnybos specialistai atvežė 5 000 vnt. po 1,2 – 1,5 g sveriančių lašišų jauniklių, kuriuos vaikai, prižiūrimi specialistų, paleido į Vilnelės upės vandenis. Renginyje dalyvavo ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, viceministrė Lina Kujalytė bei Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė. Įžuvinimo akcija buvo skirta ne tik Lietuvos vandenims įžuvinti, bet ir sąmoningiems ir sąžiningiems jauniesiems žvejams bei gamtos mylėtojams ugdyti. Žuvininkystės tarnybos specialistai vaikams papasakojo apie žuvų veisimo, auginimo, išleidimo ir gaudymo ypatumus, atsakė į daugelį vaikams kilusių klausimų.

Žuvininkystės tarnybos specialistai jau daugelį metų šešiuose savo padaliniuose veisia ir augina įvairių rūšių žuvis. Kasmet daugiau nei 20 milijonų žuvų: starkių, šlakių, lašišų, europinių ungurių, sykų, aštriašnipių eršketų ir dar per dešimtį kitų vertingų bei nykstančių žuvų rūšių pagal mokslininkų rekomendacijas įveisiamos į Lietuvos valstybinius vandens telkinius. Dirbtinis veisimas Lietuvoje – neatsiejama lašišinių žuvų išteklių valdymo plano dalis, pagal kurią atkurta nykstanti lašišų ir šlakių populiacija. Pastaraisiais metais Lietuva garsėja kaip itin stambių lašišų kraštas – sulaukta žvejybos aistruolių iš Norvegijos, Latvijos ir kitų valstybių. Šio reiškinio ištakos – 17 metų trunkantis dirbtinis lašišų veisimas Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje. Šiais metais į Neries upės baseino upes planuojama išleisti iš viso 70 tūkst. vnt. šių žuvų.

 

Įžuvinimo akcijos akimirkos

Share iconDalintis