Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Užkirstas kelias bandymui nelegaliai parduoti žuvį

Šiuo metu ypač sustiprinta žvejybos kontrolė vykdoma ne tik Baltijos priekrantėje, bet ir visame Klaipėdos regione: operatyviai tikrinama visa gauta informacija apie prekybą draudžiama žvejoti žuvimi. Šį kartą Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnų dėmesį atkreipė skelbimas Facebook paskyroje, kurioje fizinis asmuo pasiskelbė pardavinėjantis Baltijos jūroje sugautus otus. Šios žuvies žvejyba iki liepos 31 dienos yra griežtai draudžiama.

Šių metų birželio 27 d. Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus inspektoriai, paskambinę nurodytu telefonu, pasiūlė pardavėjui nupirkti visą turimą laimikį. Pardavėjas nurodė savo namų adresą ir sutartu laiku į namo kiemą išnešė du maisto produktams pakuoti skirtus maišus, prikrautus nebegyvos žuvies. Čia jį pasitiko Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus pareigūnai.

Patikrinimo metu nustatyta fizinio asmens tapatybė. Maišeliuose rasti 20 vnt. otų, kurių bendra masė apie 9 kg. Žuvų dydis siekė nuo 24 iki 30 cm. Leistinas gaudyti otų dydis yra nuo 30 cm. Pardavėjas negalėjo pateikti žuvies įsigijimo dokumentų bei nurodyti, iš ko įsigijo šiuo metu draudžiamos žvejoti žuvies. Otai buvo konfiskuoti.

Tarybos raglamento (EB) Nr. 1224 / 2009 II skyriaus 59 str. 2 d. ir Lietuvos Respublikos žuvininkystės įstatymo 26 str. nustatyta, kad vykdyti žvejybos produktų supirkimą bei pardavimą gali tik asmenys, kurie teisės aktų nustatyta tvarka registruoti pirminiais. Šiuo atveju žuvies pardavėjas nebuvo registruotas pirminiu žvejybos produktų supirkėju. Vadovaujantis LR Administracinių nusižengimų kodekso 298 str., asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Žuvies pardavėjui gresia įspėjimas arba bauda nuo 140 iki 300 Eur.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiąją ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba.

Share iconDalintis