Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Unguriai – laukiama žuvis Lietuvos ežeruose

 

Žuvininkystės tarnybos Žuvų išteklių atkūrimo skyriaus specialistai pradėjo vykdyti ungurių įveisimo darbus. Pirmieji unguriai, prižiūrint rajonų aplinkosaugos inspektoriams, jau išleisti į Plungės, Molėtų, Šilutės rajonų vandens telkinius. Didieji telkiniai – Baltieji Lakajai, Stirnių ežeras bei Krokų lanka – idealiai tinka unguriams dėl tinkamų gyventi plotų ir organizmų maitinimuisi gausos.

Atvežus ungurius vandens temperatūra maišuose siekė 16 laipsnių, o ežeruose ir mariose vanduo buvo sušilęs iki 11-12 laipsnių. Suvienodinus vandens temperatūrą, ungurių įveisimo darbai vyko išleidžiant ungurius nedideliais kiekiais tankiu, žuvims gaudyti skirtu, samteliu. Naudojant valtį su pakabinamuoju varikliu unguriai buvo paskirstomi dideliame plote tam, kad pasklistų kuo plačiau, nekonkuruotų tarpusavyje dėl maisto ir tinkamos gyvenimui vietos. Kokybiškai atliekami ungurių įveisimo darbai leidžia pasiekti maksimalų ungurių išgyvenimo ir prisitaikymo prie naujų sąlygų rezultatą.

Šiuose telkiniuose nuo seno žvejai profesionalai sugaudavo stambių ungurių. Neabejojama, kad po kelerių metų ungurys bus dažnas ne tik mokslinį darbą atliekančio žvejo profesionalo, bet ir žvejo mėgėjo laimikis.

Share iconDalintis