Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Trakų Vokės poskyryje svečiavosi Trakų Vokės gimnazijos moksleiviai ir mokytojai

Kovo 9 dieną grupė Trakų Vokės gimnazijos 7-8 klasių moksleivių su biologijos mokytojomis Agne Avižieniene ir Onute Andrijauskiene susipažino su Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyrio veikla ir dalyvavo vaivorykštinių upėtakių naršinimo procese.

 

Poskyrio vedėjas Jonas Pašukonis papasakojo apie turiningą, virš 130 metų turinčią žuvų veisimo Trakų Vokėje istoriją, čia vykdomus margųjų upėtakių, kiršlių, ūsorių veisimo darbus, būtinus jų ištekliams Lietuvos vandenyse atkurti bei gausinti, gėlame vandenyje subrandintų lašišų veisimo bandymus.

 

Moksleiviai ir jų mokytojos pasidžiaugė išskirtine galimybe savo akimis pamatyti vaivorykštinių upėtakių naršinimą. Poskyrio vyriausiasis specialistas Rolandas Morkūnas pademonstravo ikrų ir pienių paėmimo ir dirbtinio apvaisinimo procesą, atsakė į moksleivių klausimus.

 

Biologijos mokytoja Agnė Avižienienė pasiūlė bendradarbiauti ir ateityje šviečiant įvairaus amžiaus moksleivius žuvų išteklių atkūrimo ir apsaugos klausimais, skiepijant jiems atsakingą požiūrį į gamtos tausojimą.

 

Gimnazija pasidžiaugė įdomia ekskursija socialiniame tinkle „Facebook”:

https://www.facebook.com/Vilniaus-Trak%C5%B3-Vok%C4%97s-gimnazija-101726873199520/?fref=nf

Share iconDalintis