Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Trakų Vokės poskyryje gausu ne tik žuvies!

Balandžio pradžia Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Trakų Vokės poskyryje buvo ypač aktyvi – dvi dienas iš eilės poskyryje lankėsi moksleiviai: Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos ketvirtokai (25 mokiniai ir mokytojai) ir dvi Šiuolaikinio mokymo centro penktokų klasės (43 moksleiviai ir mokytojai) – iš viso net 68 moksleiviai!

 

Trakų Vokės poskyrio specialistai moksleiviams vedė netradicinę biologijos pamoką apie žuvų pasaulį: Rolandas Morkūnas papasakojo Lietuvos žuvininkystės istoriją, kaip veisiamos ir auginamos žuvys, kur jos paaugintos išleidžiamos, kiek metų gyvena, kuo minta, kuo panašios ir kuo skiriasi. Saulius Bukauskas pažėrė faktų apie Trakų Vokės poskyrio tvenkiniuose auginamas žuvis, pamokė ir padėjo moksleiviams patiems pamaitinti žuvis tvenkiniuose.

 

Mokiniams patiko būti gamtoje, pakeisti klasės aplinką į ekskursiją žuvininkystės ūkyje tarp tvenkinių, kur verda rimtas, profesionalus darbas. Moksleiviai ir mokytojai stebėjo vaivorykštinių upėtakių reproduktorių atranką, patinų ir patelių atskyrimą, žuvų anesteziją prieš imant ikrelius. Paaugliams buvo išsamiai paaiškintas atliekamų darbų reikalingumas, tikslas ir kokių rezultatų tikimasi. Didžiausio susidomėjimo sulaukė ikrelių ėmimas ir apvaisinimas bei tvenkinio žuvų šėrimas. Poskyrio darbuotojai buvo apiberti daugybe klausimų, į kuriuos rasti atsakymus, pasirodė, ne taip jau ir lengva. Pamoka-ekskursija vyko tikrai netradiciškai. Juokas skaidrino vėsoką vėluojančio pavasario dieną.

 

Ekskursija visiems labai patiko. Žuvivaisos specialistai tikisi, kad jų pastangos neliks be atsako, kad jaunuoliai prireikus prisimins Lietuvos žuvininkystės patriarcho Mykolo Girdvainio pavardę ir darbus, žinos, kuo žymus Trakų Vokės upėtakynas, kas yra sausasis ikrų apvaisinimas ir per kiek laiko jis įvyksta, ir dar daug kitų dalykų, kurie netilpo į mokyklinius vadovėlius.

Vilniaus šv. Kristoforo progimnazijos ketvirtokai

 

 

 

 

 

Šiuolaikinio mokymo centro penktokai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share iconDalintis