Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Trakų Vokėje moksleiviai stebėjo vaivorykštinių upėtakių veisimo darbus

Balandžio 16 dieną Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Simno, Laukystos ir Rusnės žuvivaisos biuro Žeimenos ir Trakų Vokės žuvivaisos grupėje lankėsi trečiokai ir ketvirtokai moksleiviai iš Vaivorykštės tako gimnazijos Vilniaus filialo.

 

Trakų Vokės poskyrio žuvivaisos specialistai moksleiviams parodė, kaip veisiamos ir auginamos žuvys. Vyriausiasis specialistas Andrej Pilinkovskij papasakojo apie Marguosius ir Vaivorykštinius upėtakius. Paaiškino, kodėl vienus galima leistį į upes, o kitų ne. Kur šios žuvys paaugintos išleidžiamos, kiek metų gyvena, kuo minta, kuo tarp savęs panašūs ir kuo skiriasi. Trakų Vokės žuvininkai mokino moksleivis, kaip atskirti upėtakio patelę nuo patino, buvo sudarytos sąlygos moksleiviams patiems pamaitinti žuvis tvenkiniuose.

 

Moksleiviai ir mokytojai stebėjo vaivorykštinių upėtakių reproduktorių atranką, patinų ir patelių atskyrimą, žuvų anesteziją (užmigdymą) prieš imant iš jų ikrelius. Jaunimui buvo išsamiai paaiškinta atliekamų darbų svarba, reikšmė, tikslas ir kokių rezultatų tikimasi. Didžiausio susidomėjimo sulaukė ikrelių ėmimo procesas, kurį profesionaliai atliko vyriausiasis specialistas Eugenijus Stachovas. Savotiška atrakcija buvo žuvų šėrimas tvenkiniuose.

 

Ekskursija visiems labai patiko. Tikėkimės, kad netolimoje ateityje kažkas iš to mokinių būrio tai pat dirbs žuvininkystėje.

 

Vaivorykštės tako gimnazijos Vilniaus filialo moksleiviai.

Share iconDalintis