Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Tęsiami lašišinių ir kitų žuvų išleidimo į valstybinius vandens telkinius darbai

Žuvininkystės tarnybos specialistai tęsia Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje šią žiemą išinkubuotų ir paaugintų lašišų, šlakių bei margųjų upėtakių išleidimo į valstybinius vandens telkinius darbus.

 

Antradienį, birželio 9 dieną, suplanuota Vilnelės upės įžuvinimo lašišomis akcija, kurios metu bus išleista 5 000 vienetų lašišų jauniklių.

Artimiausiomis dienomis šlakių jauniklių numatoma išleisti į Jūros, Neries ir Šventosios upes, o margųjų upėtakių – į Dūkštos, Žalesos, Jusinės ir Kenos upes. Vykdant Valstybinę žuvų įveisimo programą šią savaitę į Antalieptės marias bus išleista europinių šamų. Ignalinoje įsikūrusiame Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje bus vykdomi eksperimentiniai eršketų ikrų ėmimo darbai. Sėkmės atveju, padidinus poskyrio gamybinius pajėgumus, ir šiame poskyryje būtų pradėta paauginti sibirinius ir rusiškus eršketus.

 

Laukystos poskyrio specialistai praėjusią savaitę baigė išleisti europinius ungurius, kurių šiais metais įveista 449,5 tūkst. vienetų. Nuo projekto įgyvendinimo pradžios jau išleista 2,704 mln. vienetų europinių ungurių. Dabar Laukystos poskyris pradeda karpių ikrų inkubacijos ir karpių lervučių įveisimo į poskyrio tvenkinius darbus.

1 pav. Lašišinių žuvų jaunikliai

2 pav. Šamas

Share iconDalintis