Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Tarpžinybinių institucijų pasitarimas

2011 m. sausio 6 dieną Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ( toliau – Žuvininkystės tarnyba) surengė tarpžinybinį pasitarimą, į kurį buvo pakviesti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamento Gamtos išteklių skyriaus, Aplinkos apsaugos agentūros Gyvūnijos naudojimo kontrolės skyriaus, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento Žuvininkystės politikos skyriaus, Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto ir Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto specialistai.

Pasitarimo metu Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus vedėjas Valdas Gečys pristatė Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, 2011 metų veiksmų plano įvykdymo ataskaitą. 2011 metais į valstybinius vandens telkinius Žuvininkystės tarnyba įveisė 28,95 mln. vnt. įvairių rūšių žuvų ir vėžių, iš kurių beveik 31 proc. sudarė paaugintos žuvys ir žuvys iš vyresnio amžiaus žuvų grupių. Vadovaujantis mokslininkų rekomendacijomis, 2011 metais pradėti kiršlių, paprastųjų karosų bei aštriašnipių eršketų išteklių gausinimo darbai.

Pasitarimo dalyviai taip pat aptarė 2012 metų strateginio veiksmų plano sudarymo ir įgyvendinimo kryptis. Šiais metais numatoma ir toliau veisti ir paauginti iki išleidimo į vandens telkinius kuo daugiau vyresnio nei lervutės amžiaus žuvų, tokių kaip sterkai, europiniai šamai, sykai, lydekos, lašišos, šlakiai, margieji upėtakiai. Numatoma tęsti 2011 metais Lietuvoje pradėtą įgyvendinti ungurių išteklių valdymo plano vykdymą ir aštriašnipių eršketų populiacijos reintrodukcijos darbus

Share iconDalintis