Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Tarptautinė žvejybos kontrolės misija Baltijos jūroje Europos žuvininkystės kontrolės agentūros žvejybos kontrolės laivu „Lundy Sentinel“

 

Vykdant žvejybos Baltijos jūroje kontrolės bendrą jungtinės veiklos planą, 2019 m. vasario 19–23 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalij Žartun kartu su Latvijos ir Lenkijos žvejybos kontrolės pareigūnais bei Europos žuvininkystės kontrolės agentūros koordinatoriumi dalyvavo žvejybos laivų patikrinimuose Baltijos jūroje III. d. 26 ir 25 pakvadračiuose.

Jungtinės misijos metu Baltijos jūroje buvo patikrinti 9 žvejybos laivai (2 Lietuvos, 1 Suomijos ir 6 Lenkijos). Patikrinimo metu buvo užfiksuoti du pažeidimai Lenkijos ir Lietuvos laivuose –  gaudant pelaginiu tralu 26 pakvadratyje rasta neleistina  plekšnės priegauda.

Žvejybos laivai patikrinimui buvo pasirinkti pagal rizikos veiksnių analizę. Inspektavimo metu buvo tikrinamas laivo triume esantis žuvų kiekis pagal rūšis, imami mėginiai ir sveriamas laimikis. Taip pat buvo tikrinama, kaip pildomas elektroninis žvejybos žurnalas, ar tinkamai veikia laivų stebėjimo sistema (VMS), ar laive yra žvejybos leidimai, ar yra patvirtintas laivo triumų planas.

Taip pat šios tarptautinės misijos metu inspektoriai aptarė pažangiausius patikrinimų metodus, diskutavo apie problemas, su kuriomis dažniausiai susiduriama patikrinimų metu, ir apie jų sprendimo būdus.

Išsamesnė informacija apie šią misiją el. paštu [email protected] arba tel. 870014932.

Share iconDalintis