Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi…2013“

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) š.m. balandžio 4–6 dienomis dalyvavo tradicinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi….2013“, kuri vyko Aleksandro Stulginskio universitete (Noreikiškėse). Parodos metu vykusiuose seminaruose Žuvininkystės tarnybos specialistai skaitė pranešimus:

 

Žuvininkystės tarnybos Trakų Vokės poskyrio vyr. specialistas R. Morkūnas pristatė pranešimą tema „Uždarų vandens sistemų panaudojimo perspektyvos Lietuvoje“, aptarė žuvų veisimą ir paauginimą esant kontroliuojamoms sąlygoms.

 

Vidaus ir vandenų ir akvakultūros skyriaus Šilavoto poskyrio vedėja T. Ratnikova parengė pranešimą „Karpių selekcija Lietuvoje“. Specialistė seminaro dalyviams pristatė, kaip yra vykdoma karpių selekcija, papasakojo, kaip ilgamečio selekcinio darbo dėka iš karpių mišrūnų buvo išvesta pirmoji lietuviška karpių veislė „Šilavoto karpis“, aptarė karpių selekcijos metodų tobulinimą, siekiant pagausinti Lietuvos vandens telkinių žuvų išteklius.

 

Taip pat Žuvininkystės tarnybos  specialistai parodos dalyvius konsultavo žuvivaisos klausimais, teikė informaciją apie Žuvininkystės tarnybos atliktus ar planuojamus atlikti darbus. Žuvininkystės tarnybos stende buvo įrengtas akvariumas su įvairiomis žuvimis: kiršliais, margaisiais upėtakiais, plačiakakčiais, amūrais, šlakiais. Šios žuvų rūšys yra veisiamos ir auginamos Žuvininkystės tarnybos poskyriuose, vėliau įveisiamos į Lietuvos valstybinius vandens telkinius.

 

Parodos lankytojai ir svečiai galėjo susipažinti su Žuvininkystės tarnybos atliekamais darbais žiūrėdami stende įrengtame televizoriaus ekrane filmuotą medžiagą apie verslinę, žieminę-poledinę žūklę, ikrų paėmimą iš reproduktorių (naršinimą), aštriašnipių eršketų paleidimą į Lietuvos upes, uždarų recirkuliacinių sistemų darbą.
Share iconDalintis