Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Tarptautinė konferencija Čekijos Respublikos Vodnany miestelyje

2014 m. gegužės 18 –23 dienomis Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos direktorius bei Žuvivaisos skyriaus specialistai buvo išvykę į konferenciją „Naujausios žuvų auginimo technologijos“. Konferenciją pagal aquaredpot projektą organizavo Čekijos Pietų Bohemijos universitetas.

Konferencijai pranešimus parengė ir pristatė lektoriai iš Norvegijos, Nyderlandų, Lenkijos, Vengrijos, Baltarusijos, Rusijos Federacijos Astrachanės ir Kaliningrado sričių bei Ukrainos Kijevo ir Chersono miestų. Europos Sąjungos valstybių senbuvių atstovai didžiausią dėmesį skyrė bendrajai akvakultūros plėtrai pasaulyje, naujų technologijų plėtros apžvalgai. Lektoriai iš Norvegijos atkreipė dėmesį į bendradarbiavimą su įvairiais visuomenės sektoriais, akvakultūros produktų vartojimo skatinimo klausimams. Daug dėmesio buvo skiriama bendriems žuvininkystės srities projektams, sąlyčio taškų paieškai. Centrinės ir Rytų Europos šalių atstovai pagrindinį dėmesį sutelkė į tradicinių žuvų rūšių – karpinių ir erškėtinių žuvų auginimą.  Be to, buvo akcentuojama greitos akvakultūros, naujų technologijų vystymo ir diegimo į gamybą svarba tose šalyse, kurioms suteikiama ES parama žuvininkystės plėtrai. Konferencijos dalyviai aplankė Čekijos Pietų Bohemijos universiteto Žuvininkystės fakultetui priklausančias europinėmis lėšomis modernizuotas laboratorijas, studijų patalpas, atnaujintą erškėtinėms žuvims auginti skirtą mokslo bazę.

Be šios konferencijos, delegacija dalyvavo ir Centrinės bei Rytų Europos akvakultūros centrų tinklo NACEE direktorių susitikime, kuriame buvo aptartos asociacijos veiklos praėjusiais metais, įvertinti įgyvendinti projektai, apsvarstytas asociacijos biudžetas ir kitų metų perspektyviniai veiklos planai.

Share iconDalintis