Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Tarptautinė inspektavimo misija Baltijos jūroje Europos žuvininkystės kontrolės agentūros žvejybos kontrolės laivu „Lundy Sentinel“

Vykdant žvejybos Baltijos jūroje kontrolės bendrą veiksmų planą, 2018 m. lapkričio 18–23 dienomis Baltijos jūroje 25, 27, 28 ir 29 III. d. rajonuose Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Vitalij Žartun kartu su Latvijos ir Estijos žvejybos kontrolės pareigūnais bei Europos žuvininkystės kontrolės agentūros koordinatoriumi dalyvavo žvejybos laivų patikrinimuose.

Jungtinės misijos metu Baltijos jūroje buvo patikrinti 3 žvejybos laivai (2 Švedijos ir 1 Latvijos). Patikrinimo metu viename iš Švedijos laivų buvo užfiksuotas pažeidimas – laive esantys įlaipinimo laiptai neatitiko reikalavimų.

Žvejybos laivai patikrinimui buvo pasirinkti pagal rizikos veiksnių analizę. Patikrinimo metu buvo tikrinamas laivo triume esantis žuvies kiekis pagal rūšis, imami mėginiai ir sveriamas laimikis. Taip pat buvo tikrinama, kaip pildomas elektroninis žvejybos žurnalas, ar tinkamai veikia laivų stebėjimo sistema (VMS), ar laive yra žvejybos leidimai, ar yra patvirtintas laivo triumų planas.

Taip pat šios tarptautinės misijos metu inspektoriai aptarė pažangiausius patikrinimų metodus, diskutavo apie problemomis, su kokiomis dažniausiai susiduriama, ir jų sprendimo būdus.

 

Išsamesnė informacija apie šią misiją el. paštu [email protected] arba tel. 846365745.

Share iconDalintis