Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Švenčionių progimnazijos šeštokai domisi žuvininkyste

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Žuvivaisos skyriaus Žeimenos poskyryje, lašišinių žuvų veislyne verda darbas: pirmieji lašišų ir šlakių reproduktoriai jau plaukioja lauko baseinuose ir greitu laiku iš jų paimta veisimo medžiaga papildys cechų inkubatorius. O kol kas poskyrio uždarųjų sistemų baseinuose plaukiojančios dar praeito „derliaus“ lašišaitės sulaukė svečių – atvyko Švenčionių progimnazijos 6A klasės mokiniai su savo auklėtoja, biologijos mokytoja Lilija Rutkovskaja.

 

Moksleiviai panoro susipažinti su jų gimtajame rajone veikiančia žuvivaisos įmone ir jos augintiniais. Veislyno specialistai papasakojo vaikams apie ūkyje auginamas žuvis – lašišas, šlakius, kiršlius, apie jų biologiją, gyvenimo ciklą, svarbą gamtai ir žmogui. Tarnybos darbuotojai parodė moksleiviams įmonėje naudojamą įrangą, trumpai supažindino su akvakultūroje naudojamų uždarų vandens apytakos sistemų veikimo principais, papasakojo apie natūralių gamtinių išteklių tausojimo ir stiprinimo darbų reikalingumą.

 

Netradicinė biologijos pamoka lūkesčius pateisino! O Žuvininkystės tarnyba tęsia švietėjišką tradiciją – laukia moaksleivių ir kituose po visa Lietuvą išsibarsčiusiuose žuvivaisos poskyriuose.

 

Share iconDalintis