Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Sustiprintos žvejybos kontrolės rezultatas – nelegalus žvejybos tinklas

Uždraudus otų žvejybą Baltijos jūros priekrantėje, Žuvininkystės tarnyba prie LR žemės ūkio ministerijos sustiprino šios rūšies žuvies žvejybos kontrolę ir organizuoja specialius priekrantės patikrinimus dėl brakonieriavimo. Įsitikinta, kad draudimas žvejoti otus galioja ne visiems – rastas neseniai į vandenį įmestas, specialiai otams gaudyti skirtas, tinklas.

2019 m. birželio 12 d. Žuvininkystės tarnybos Žvejybos kontrolės inspektoriai, vykdydami specialųjį reidą kateriu Baltijos jūros priekrantėje, ties Monciškėmis (Palanga), aptiko nelegalų tinklą su gyvomis žuvimis. Apie kilometro ilgio tinklas nebuvo pažymėtas, o jo buvimo vietą išdavė vandenyje beveik nepastebima plūdė. Neteisėtas žvejybos įrankis buvo ištrauktas iš vandens ir nugabentas utilizuoti, o visos tinkle rastos dar gyvos žuvys buvo paleistos atgal į Baltijos jūrą.

Birželio–liepos mėnesiais otų žvejyba prie Baltijos krantų yra griežtai draudžiama, nes šiuo laikotarpiu čia žuvys atplaukia neršti. Otas laikomas viena vertingiausių Baltijos jūros žuvų. Tai į plekšnę panaši žuvis, priklausanti otinių žuvų šeimai. Mūsuose aptinkamas otas yra pats stambiausias, galintis užaugti net iki 20 kg svorio! Dėl to ši žuvis neretai atsiduria nelegaliai ją Baltijos jūros priekrantėje gaudančių brakonierių tinkluose. Tinklo ištraukimo metu buvo išlaisvinta virš 30 otų, todėl žalos gamtai buvo išvengta.

Taip pat reido metu buvo patikrinti visi Baltijos jūros priekrantėje ties Smiltyne, Melnrage, Giruliais ir Palanga į vandenį išleisti žvejybos tinklai. Specialiu nelegaliems tinklams vandenyje aptikti skirtu kabliu buvo ieškoma nelegalių žvejybos tinklų. Be to, reido metu buvo patikrinti sutiktų žvejų mėgėjų dokumentai.

Primename, kad Žuvininkystės tarnybos Žvejybos Baltijos jūroje kontrolės skyrius nuolat vykdo žvejybos kontrolę ir stebėseną, prižiūrėdamas verslinę, specialiają ir mėgėjų žvejybą Baltijos jūroje (atviroje jūroje ir priekrantėje). Taip kovojama su neteisėta, nedeklaruojama ir nereglamentuojama žvejyba.

Share iconDalintis