Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Susitikimas dėl nepageidaujamos priegaudos sumažinimo ir jos išmetimo į jūrą panaikinimo

Š. m. vasario 5 d. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje reguliavimo skyriaus vyriausioji specialistė Irina Jakovleva ir Žvejybos stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėjas Tomas Kazlauskas dalyvavo darbo grupės susitikime dėl į Baltijos jūrą išmetamos nepageidaujamos žuvų priegaudos ir jos išmetimo keliamos rizikos. Susitikimas vyko Vigo mieste, Ispanijos Karalystėje. Be Lietuvos specialistų, dalyvavo atstovai iš Lenkijos, Latvijos, Danijos, Vokietijos, Suomijos, Švedijos bei Baltijos jūros žuvininkystės forumo Baltfish, Europos Bendrijos žuvininkystės kontrolės agentūros ir Europos Sąjungos Komisijos.

Pagal Bendrosios žuvininkystės (BŽP) politikos sąlygas, Europos Sąjungos šalys narės privalo palaipsniui mažinti nepageidaujamą priegaudą ir galiausiai užtikrinti, kad visas laimikis būtų iškraunamas. Šia nuostata siekiama geriau panaudoti turimus išteklius. Susitikimo metu buvo aptarti ir nustatyti iškrovimų rizikos analizės kriterijai. Per diskusijas buvo nustatytos pagrindinės išmetimų priežastys: minimalus iškrovimo dydis, kvotos trūkumas, mažas įrankių selektyvumas, žymus vidutinio menkių svorio sumažėjimas ir atitinkamai tokių žuvų žvejybos ekonominis nepelningumas. Buvo pasiūlyti sprendimai, kurie padėtų sumažinti išmetimus ir riziką dėl visų sužvejotų žuvų iškrovimų. Pasiūlyta iki 35 cm sumažinti menkių minimalų iškrovimo dydį ir iki 50 cm – lašišų. Buvo nustatyti penki žvejybos Baltijos jūroje tipai:

  • Priedugninė menkių žvejyba, naudojant aktyvus žvejybos įrankius.
  • Pelaginė šprotų bei silkių žvejyba, naudojant aktyvus žvejybos įrankius.
  • Lašišų žvejyba šiaurinėje Baltijos jūros dalyje.
  • Lašišų žvejyba pietinėje Baltijos jūros dalyje.
  • Žvejyba pasyviais žvejybos įrankiais.

 

Su visa susitikimo medžiaga galima susipažinti Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žvejybos Baltijos jūroje reguliavimo skyriuje, Naujojo uosto g. 8A, Klaipėda, tel. (8 46) 31 06 60, el. p. [email protected]

Share iconDalintis