Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Susitarta dėl glazūruotų žuvų kainų nurodymo

Susitarta dėl glazūruotų žuvų kainų nurodymo  

2008-02-15

 

Šaldytų žuvų kainų nurodymo klausimo nagrinėjimas jau buvo užsitęsęs, kadangi Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos teisės aktuose nėra nurodyta, koks šaldytose žuvyse turi būti glazūros kiekis, o Lietuvos Respublikos institucijos ilgai nerado bendro sprendimo.

Užšaldytos žuvys į Lietuvos Respubliką importuojamos glazūruotos iš įvairių pasaulio šalių, kurių įmonės patvirtintos prekybai su Europos Sąjungos šalimis ir atitinka nustatytus reikalavimus. Užšaldytos žuvys visada parduodamos su ledu, nes glazūra – visame pasaulyje naudojamas būdas kuo ilgiau išlaikyti žuvį kokybišką.

Lietuvos žuvininkystės produktų perdirbimo įmonės sušaldytų žuvų neatšildo, papildomai ledo nededa, o tik supakuoja jau glazūruotą žuvį.

2007 m. vasario 11 d. LR Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyboje vyko posėdis, kurio tikslas buvo susitarti dėl pagrindinių reikalavimų, pagal kuriuos būtų vienodai nurodomos sušaldytų glazūruotų žuvų kainos, o vartotojams pateikiama teisinga ir neklaidinanti informacija.

Klausimo svarstyme dalyvavo LR Ūkio ministerijos, LR Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos, Žuvininkystės departamento prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, Nacionalinės žuvų perdirbėjų ir prekybininkų asociacijos bei Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovai.

Posėdžio metu sutarta, kad žuvų produktų gamintojai bei pakavimo įmonės sušaldytų glazūruotų žuvų ženklinimo etiketėse privalo nurodyti grynąją produkto masę su ledu ir be ledo, o prekybininkai kainų etiketėse prie produktų turi nurodyti šių produktų pakuotės pardavimo kainą ir grynosios žuvų masės 1 kg kainą.

Maisto produktų kainų nurodymo kontrolės funkciją atlieka Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, fasuotų produktų grynosios masės nustatymą tikrina Metrologijos inspekcija, kainų apskaičiavimą – Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų skyrius. Nuo šių metų vasario 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas, kuriame apgaulinga informacija dėl produkto kainų ar jų apskaičiavimo būdo traktuojama kaip klaidinantis veiksmas. Šio įstatymo kontrolė pavesta Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai ir LR Konkurencijos tarybai.

Share iconDalintis