Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Sterkų jaunikliai – į Nemuno žemupį

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriaus vyriausieji specialistai, vykdydami Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2017 metų planą, šių metų birželio 9 d. pirmą kartą įžuvino sterkų jauniklius į Atmatos upę (Nemuno žemupys). Šie sterkiukai buvo išnaršinti Rusnės poskyryje, vėliau pervežti inkubuoti į Jūrinės žuvininkystės ir akvakultūros laboratoriją (Kopgalyje) ir ten paauginti vieną mėnesį (0p).

 

Prieš didžiąją kelionę laboratorijoje suskaičiuoti ir pasverti sterkų jaunikliai specialiuose deguonies pripildytuose transportavimo maišuose saugiai atkeliavo iki Atmatos upės. Šie maišai su sterkų jaunikliais buvo panardinti į upę adaptacijai, kol temperatūra vandens maišuose susilygino su upės vandens temperatūra. Apie 30 000 vnt. sterkų jauniklių buvo išleisti maždaug 500 m Atmatos upės ruože.

 

Džiugu, kad sterkų jaunikliais įžuvinami ne tik Aukštaitijos ir Žemaitijos vandens telkiniai, bet ir Nemuno žemupys – vieta, kurioje gaudomi sterkų reproduktoriai šioms vertingoms žuvims gausinti.

 

Share iconDalintis