Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Specialioji sterkų žvejyba

Balandžio pirmoje pusėje Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos specialistai pradėjo specialiąją žvejybą – Rusnės poskyrio darbuotojai gaudo sterkų reproduktorius Nemuno, Atmatos ir Skirvytės upėse. Pirmieji laimikiai buvo kuklūs, per dieną pavykdavo pagauti po vieną ar dvi nedideles žuvis. Tačiau po balandžio 20 d., uždraudus mėgėjų žvejybą ir iš Kuršių marių ištraukus tinklaičius, reikalai pajudėjo. Žuvivaisininkai, kaip ir visi, labai laukia šiltesnių dienų, kurios išvilios žuvis į platesnius vandenis ir pagaliau bus sugautas reikalingas reproduktorių kiekis.

Pagal programą numatyta sugauti 150 vnt. sterkų reproduktorių, tačiau labai svarbu ir žuvų dydis. Pavyzdžiui, jeigu pavyktų sužvejoti tris ir daugiau kilogramų sveriančių reproduktorių, užtektų ir pusės pagal programą suplanuoto pagauti kiekio. Tačiau šiais metais žuvys nėra stambios. Rusnės žuvivaisos specialistai  tikisi sėkmingos žvejybos ir Kupiškio tvenkinyje, kuriame 2016 metais Žuvininkystės tarnybos darbuotojai pagavo net 42 sterkų reproduktorius.

Rusnės poskyrio sterkų įveisimo programa 2017 metams – į Alytaus, Ignalinos, Lazdijų, Mažeikių ir Plungės rajonų vandens telkinius įveisti 940 tūkst. vnt. paaugintų sterkų lervučių, 2 mln. lervučių perduoti Laukystos poskyriui, 1 mln. – Simno poskyriui ir 0,5 mln. ikrų Žuvininkystės tyrimų ir mokslo skyriui, esančiam Smiltynės Kopgalyje.

 

Share iconDalintis