Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Šlakių išleidimo i į Vilnelę akcija

2011 metų balandžio 1 dieną Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba), kaip ir kasmet, dalyvavo Baltijos aplinkos forumo rengiamoje akcijoje, kurios metu į Vilnelę išleido 1 000 šlakiukų. Pavasaris šiemet šaltas, tad ir upėje vandens temperatūra buvo gerokai žemesnė nei ta, kurioje šlakiukai buvo auginami, todėl mūsų Tarnybos Žuvivaisos skyriaus vyriausiasis specialistas Rymantas Kižys šioje akcijoje dalyvavusiems Užupio bendruomenės entuziastams papasakojo, kaip palaipsniui suvienodinti vandens temperatūrą, kad vos kelių centimetrų dydžio šlakiai išgyventų. Užupiečiai ir jų svečiai galėjo stebėti, kaip vyksta ir kiek laiko trunka žuvų išleidimo parengiamieji darbai. Maišuose su vandeniu ir deguonimi keliavusios žuvelės užupiečių buvo nuneštos iki Vilnelės ir ten laikomos tol, kol apsiprato su upės vandeniu, kuriame nuo šiol joms teks gyventi – staiga paleisti į ledinį vandenį vos kelių centimetrų šlakiukai iškart nugaištų.

Šios akcijos rengėjai ir specialistai nusiteikę viltingai – išgaudyti vos mėnesio laiko šlakiukų brakonieriai nesugebės.

Žuvininkystės tarnyba pagal Žuvų įveisimo į valstybinės reikšmės vandens telkinius planą (programą) į valstybinės reikšmės vandens telkinius kasmet išleidžia vertingų žuvų – lašišų, šlakių, margųjų upėtakių bei vykdo Valstybinį žuvų ir vėžiagyvių reproduktorių gaudymo žuvivaisai planą (programą). Žuvys į Vilnelę ir kitas Lietuvos upes bei ežerus išleidžiamos ne tik pavasarį, bet ir rudenį.

 

Žuvivaisos skyriaus vyriausiasis specialistas

Justas Poviliūnas

Share iconDalintis