Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Škotijoje vyko Europos žvejybos kontrolės agentūros organizuoti žvejybos vakarų Atlanto Europos Sąjungos vandenyse kontrolės ekspertų mokymai

Š. m. balandžio 5–6 dienomis Edinburge (Škotijoje) Europos žvejybos kontrolės agentūra (EFCA) į žvejybos vakarų Atlanto Europos Sąjungos vandenyse mokymus sukvietė žvejybos kontrolės ekspertus iš Ispanijos, Prancūzijos, Danijos, Škotijos, Airijos, Nyderlandų ir Lietuvos. Susitikimo metu buvo susipažinta su pagrindiniais pelaginę žvejybą vakarų vandenyse reglamentuojančiais ES normatyviniais aktais bei su bendruoju reglamentu („Omnibus“)(COM(2013) 889) dėl draudimo išmesti sužvejotas žuvis į jūrą, kuriuo pakeisti Kontrolės bei kitų reglamentų kai kurie straipsniai.

 

EFCA pristatė pateiktį apie 2015 m. įvykusį Jungtinės Karalystės pelaginių žuvų tralerio-refrižeratoriaus „CORNELIS VROLIJK FZN“ jungtinį patikrinimą Ijmuideno uoste (Nyderlanduose), pateikė informaciją apie „Paskutinio tralavimo“ (angl. – last haul) bei „optimalaus dydžio“ (angl. gramme size) pristatymus.

 

Škotija, Airija ir Ispanija supažindino (pateikė pateiktis) apie savo šalių žvejybos laivų vakarų vandenyse vykdomą pelaginę žvejybą bei akcentavo dažniausias tokios žvejybos problemas. Buvo pasidalinta geriausios praktikos pavyzdžiais.

 

Po šalių narių pristatymų EFCA pateikė praktines užduotis, kurios susitikimo dalyvių buvo išnagrinėtos.

 

Išsamiau – Tomas Kazlauskas, tel. (8 5) 239 8485, el. p. [email protected]; Arūnas Jonaitis, tel. (8 5) 2391 124, el. p. [email protected]

Share iconDalintis