Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Seliavomis jau įžuvinti aštuoni Ignalinos rajono ežerai

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Žuvivaisos skyriaus Žeimenos (Ignalinos) poskyrio specialistai jau įleido seliavų lervutes į Ūkojo ežerą (Ignalinos r.). Įžuvinant dalyvavo ir Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė bei Žuvininkystės tarnybos vadovai.

 

Seliavų ikriukai Žeimenos poskyryje brandinami Veiso kolbose 5 mėnesius, vėliau išsiritusios seliavų lervutės perkeliamos į uždaruosius baseinus, kur auginamos 8–10 dienas.

 

Balandžio 8 dieną Ūkojo ežero (Ignalinos r.) vanduo buvo pakankamai sušilęs, kad jau būtų galima išleisti paaugintas seliavas. Žeimenos poskyrio specialistai žuveles iš uždarųjų baseinų į ežerą pervežė specialiuose plastikiniuose maišiuose, kuriuos dar valandėlę laikė ežero pakrantės vandeny, kad susivienodintų maišų su žuvelėmis vandens temperatūra su ežero vandeniu. Tik tada šie maišai su žuvelėmis valtimis buvo nugabenti prie giliausių Ūkojo vietų.

 

Seliavomis praėjusią savaitę Ignalinos rajone buvo įžuvinti ir Drūkšių, Lūšių, Ūsių, Tauragno, Karvio, Balsio ir Peršokšno ežerai, į kuriuos įleista 10 milijonų seliavų lervučių. Įžuvinimo sėkmingumą bus galima įvertinti po dvejų ar trejų metų, kai seliavos pradės brandinti ikrus.

 

Ikrų brandinimo kolbos

Bręsta seliavų ikriukai

Žuvininkystės tarnybos vadovai Žeimenos poskyryje

Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė

Seliavų auginimo baseinai

 

Žuvininkystės tarnybos specialistai ruošiasi įleisti seliavas į Ūkojo ežerą (Ignalinos r.)

 

Seliavų jaunikliai bus įleidžiami giliausiose Ūkojo vietose

 

Share iconDalintis