Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Š. m. spalio 28 d. atidarytas Rokantiškių žuvitakis

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, įgyvendindama projektą „Žuvų pralaidų įrengimas prie esamų Kražantės ir Sausdravo upių užtvankų bei pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje“, kurio pagrindinis tikslas – apsaugoti ir plėtoti vidaus vandenų fauną ir florą prisidedant prie vandens aplinkos gerinimo, džiaugiasi, kad žuvų pralaidos rekonstrukcija Vilnios upėje jau baigta – pralaida atidaryta š. m. spalio 28 d.

Šis prieš trylika metų Vilnios užtvankoje praeivėms žuvų rūšims įrengtas žuvų migracijos takas buvo vienas iš pirmųjų tokio pobūdžio statinių po Nepriklausomybės atkūrimo. Ši pralaida buvo skirta stambesnėms ir subrendusioms praeivėms žuvims – šlakiams, lašišoms ir upėtakiams. Mažoms ir silpnesnėms praeivėms žuvims ji buvo neįveikiama. Žuvų migracijos sąlygos ypač pablogėjo pastačius hidroelektrinę, kai buvo pakeista pagrindinė vandens tėkmė Rokantiškių vandens pertekliaus pralaidos žemutiniame bjefe.

Rekonstruotas žuvų migracijos takas užtikrins tinkamą visų praeivių žuvų rūšių migraciją, jis patvaresnis ir tarnaus ilgiau.

Šios projekto veiklos įvykdytos Europos žuvininkystės fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis.

Žuvitakio atidarymas pristatytas š. m. lapkričio 1 d. (penktadienį) LRT televizijos laidoje „Panorama“:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/45379/panorama .

Siužetas apie Žuvininkystės tarnybos veiklą – nuo 13:53 minutės.

Share iconDalintis