Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Rudeniniai žuvivaisos darbai

Žuvininkystės tarnybos prie LR žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) poskyriuose pradėti lašišų, šlakių, kiršlių bei ūsorių reproduktorių gaudymo darbai. Dėl ypač žemo vandens lygio upėse teks ypač pasistengti, kad būtų sugautas reikiamas kiekis lašišų bei šlakių reproduktorių ir pavyktų sėkmingai įvykdyti 2016 metų žuvivaisos planą. Iki šios dienos yra sugautos 5 lašišos, keletas kiršlių bei ūsorių, kurie iki neršto laikomi Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus poskyriuose.

Įgyvendinant „Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, 2015 metų planą“, šią savaitę Simno poskyryje numatyti sterkų šiųmetukų gaudymo iš tvenkinių ir įžuvinimo į Alytaus, Lazdijų, Molėtų, Švenčionių, Trakų, Varėnos rajonų vandens telkinius darbai. Iš viso planuojama išleisti 60 tūkstančių vienetų sterkų šiųmetukų.

Šių metų m. spalio 20 d. Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyryje išaugintais aštriašnipiais eršketais bus įžuvinama Šventosios upė Ukmergės rajone. Į upę bus paleista 30 vnt. eršketų, iš kurių 20 vienetų bus ženklinti vidiniais radijo bangų žymekliais.

Šią savaitę bus vykdomi ir motininių karpių bei motininių lydekų, karpių šiųmetukų ir įvairiaamžių karosų išgaudymo iš tvenkinių darbai.

Visi fiziniai ir juridiniai asmenys karpių šių metukų ir įvairiaamžių karosų gali įsigyti Žuvininkystės tarnybos Laukystos poskyryje.

 

Share iconDalintis