Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Projektas įsibėgėja: Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyris pritaikytas europiniams unguriams karantinuoti, perlaikyti ir paauginti

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) įgyvendina „Europinių ungurių išteklių valdymo plano įgyvendinimas Lietuvoje“ Nr. 3FNF-0-11-01 (toliau – projektas). Projektas jau yra įsibėgėjęs – siekiant projekte numatyto tikslo – prisidėti prie ungurių išteklių atkūrimo Lietuvoje ir europinių ungurių paplitimo areale – nuveikta nemažai darbų.

2012 metais įsigyta specializuota transporto priemonė, skirta ungurių jaunikliams operatyviai išvežioti į ežerus, 2011–2012 metais į dalį Lietuvos valstybinių vandens telkinių, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, jau įveistas didelis kiekis paaugintų europinių ungurių. Plačiau apie tai – Žuvininkystės tarnybos tinklalapyje:

https://zuv.lt/naujienos/

Šiuo metu Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos skyriaus Laukystos poskyris yra pritaikytas europiniams unguriams karantinuoti, perlaikyti ir paauginti, ir paruoštas jau šiais metais perlaikyti stiklinės stadijos europinius ungurius iki paleidimo į vandens telkinius, t. y. iki tol, kol aplinkos sąlygos bus palankios europinių ungurių jaunikliams įveisti.

Share iconDalintis