Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Primiršta gurmaniška žuvis plaukioja ir Lietuvos vandenyse

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio specialistai baigė 2016 metų vėgėlių reproduktorių gaudymo darbus. Sunkaus darbo rezultatas – sužvejota 80 žuvų patelių ir patinų, kurių bendras svoris 129 kg. Iš jų buvo paimta ir apvaisinta 12 mln. ikrų. Po lytinių produktų paėmimo vėgėlių reproduktoriai buvo paleisti atgal į Nemuno žemupį.

     Šiuo metu apvaisinti vėgėlių ikrai bręsta inkubatoriuose, pirmųjų lervučių išsiritimo laukiama vasario mėnesį – šiek tiek per anksti, mat, dėl šiltos žiemos vėgėlių ikrus teko pradėti imti gruodžio pradžioje, kai įprastas laikas yra paskutinės gruodžio dienos ir sausio pradžia. Rusnės poskyris pavasarį planuoja į Lietuvos vandens telkinius išleisti apie 5 mln. paaugintų vėgėlių lervučių.

Vėgėlės – žvejų mėgstama žuvis. Tai naktinės plėšrūnės, mintančios smulkiomis žuvytėmis, vė­žiais, lervomis, kirmėlėmis, moliuskais, kitų žuvų ikrais, jų  kūnas  ilgas, link uodegos suplotas, galva plokščia,  pasmakrėje – ūselis. Turi du nugaros pelekus.  Skirtinguose vandens telkiniuose vėgėlių kūno spalva taip pat skirtinga – nuo beveik juodos iki šviesių žalsvų tonų. Šios žuvys mėgsta prastą orą. Neršia ir aktyviai maitinasi tik šaltuoju metų laiku, vėgėlių džiaugsmas – šiaurės vėjas ir tamsios naktys. Kitu laiku – tai pasyvus gyvūnas. Gyvena visose upėse ir upeliuose, kur yra upėtakių. Pasitaiko ežeruose su  akmeningu dugnu. Vasarą nesimaitina ir lindi po nuskendusiais medžiais, išvartose, po akmenimis ir kranto urvuose.

 

Share iconDalintis