Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Praklegėjo tradicinė lašišaičių įžuvinimo akcija su vaikais

Šįryt Vilniaus Žirmūnų paplūdimys suskambo vaikų balsais – iš aplinkinių mokyklų susirinkę mokinukai padėjo Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos žuvivaisos specialistams įžuvinti Nerį lašišaitėmis. Vaikus atlydėjo jų mokytojai, tėveliai, Vilniaus Emilijos Pliaterytės progimnazijos direktorius Gintaras Alfonsas Petronis. Visus gamtos mylėtojus pasveikino žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė.

 

Jau tradicija tapusi įžuvinimo šventė kartu su vaikais, skirta sąmoningiems ir sąžiningiems jauniesiems žvejams bei gamtos mylėtojams ugdyti, šiais metais iš Bernardinų sodo persikėlė į Žirmūnus. Vaikai turėjo puikią galimybę daugiau sužinoti apie žuvų veisimo, auginimo, išleidimo ir gaudymo ypatumus, specialistai atsakė į visus vaikų klausimus. Ir maži, ir dideli savo rankomis į Neries vandenis išleido 5 000 trijų mėnesių amžiaus lašišaičių.

 

Žuvininkystės tarnybos specialistai jau daugelį metų šešiuose savo padaliniuose veisia ir augina įvairių rūšių vertingas ir retas žuvis. Kasmet daugiau nei 22 milijonai paaugintų žuvų: sterkų, šlakių, lašišų, europinių ungurių, sykų ir dar per dešimtį kitų vertingų bei nykstančių rūšių žuvų pagal mokslininkų rekomendacijas įveisiamos į Lietuvos valstybinius vandens telkinius. Dirbtinis veisimas Lietuvoje – neatsiejama lašišinių žuvų išteklių valdymo plano dalis, pagal kurią sėkmingai atkuriama nykstanti lašišų ir šlakių populiacija. Pastaraisiais metais Lietuva garsėja kaip itin stambių lašišų kraštas – sulaukta žvejybos aistruolių iš Norvegijos, Latvijos ir kitų valstybių. Šio reiškinio ištakos – 17 metų trunkantis dirbtinis lašišų veisimas Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje. Šiais metais į Neries upės baseino upes planuojama išleisti 84 tūkst. vnt. šių žuvų.

 

Share iconDalintis