Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje praūžė Jūros šventė

Š. m. liepos 23–26 dienomis Klaipėda, kaip ir kasmet, šventė Jūros šventę – visoje Klaipėdoje vyko renginiai ir pramogos.

 

Penktadienį, liepos 24 d., Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, kartu su Žemės ūkio viceministre Lina Kujalyte bei Klaipėdos miesto meru Vytautu Grubliausku iškilmingai atidarė Žvejų krantinę Danės gatvėje, Šiauriniame rage. Šioje krantinėje jau įsikūrė prekiautojai žuvimi ir jos gaminiais, taip pat žemės ūkio amatų atstovai. Tikimasi, kad krantinę pamėgs šviežią žuvį ir jos produktus mėgstantys klaipėdiečiai ir miesto svečiai.

 

Jūros šventė prasidėjo iškilminga eisena, kurios priekyje žengė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus ir kitų įstaigų vadovai.

 

Viena iš seniausių ir prasmingiausių Jūros šventės tradicijų – žuvusiųjų jūroje pagerbimo ceremonija. Šeštadienio vidudienį laivų rikiuotė išplaukė į Baltijos jūrą, kur lygiai 13.00 valandą laivų garsiniais signalais buvo pagerbti žuvusieji jūroje – į jūros bangas vainikus bei gėlių žiedus nuleido Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė kartu su laivo kapitonu Rimantu Puleikiu, taip pat Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, viceministras Vilius Martusevičius, Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė, Žemės ūkio ministerijos Žuvininkystės departamento direktorė Agnė Razmislavičiūtė-Palionienė ir kt. atstovai.

Žvejų krantinės atidarymas (iš kairės Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė, Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas)

            Jūros šventės atidarymo eisena

 

              Laivų rikiuotė plaukia į atvirą Baltijos jūrą

 

          Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir Žuvininkystės tarnybos laivo „Darius“ kapitonas Rimantas Puleikis gėlių vainiku pagerbia žuvusius jūroje

              Žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė ir viceministras Vilius Martusevičius nuleidžia gėlių vainiką į jūrą

 

Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė su pavaduotoju Vaclovu Petkumi ir ŽŪM Žuvininkystės departamento direktore Agne Razmislavičiūte-Palioniene nuleidžia gėlių vainiką į Baltijos jūros bangas.

Share iconDalintis