Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Portalas „delfi.lt” rašo apie Žuvininkystės tarnybos veiklą

Skirta daugiau nei 2 milijonai eurų, kad ežeruose būtų daugiau žuvies: kokio laimikio tikėtis žvejams?

Autorius: Justina Maciūnaitė, DELFI turinio projektų žurnalistė www.GRYNAS.lt 2019 m. balandžio 18 d. 07:30

Norint pagausinti Lietuvos žuvų išteklius, į šalies vidaus vandens telkinius yra įžuvinama tam tikras kiekis įvairių žuvų. Šiemet žuvų ištekliams valstybiniuose vandens telkiniuose atkurti ir apsaugoti numatyta 2,51 mln. eurų. GRYNAS.lt aiškinasi, kokie įžuvinamų vandens telkinių atrankos kriterijai, ir kokių žuvų juose pagausės.

 

Žuvivaisa valstybiniuose vandens telkiniuose užsiima Žuvininkystės tarnyba pagal Žemės ūkio ministerijos patvirtintas ir su Aplinkos ministerija suderintas programas. Kaip informuoja Aplinkos ministerija, žuvų įveisimas pradedamas balandžio-gegužės mėnesiais ir tęsiasi iki lapkričio. Mokslinių tyrimų duomenys patvirtina, kad lėšos, skiriamos žuvų ištekliams gausinti ir apsaugoti, yra naudojamos racionaliai – per pastaruosius 5 metus bendra žuvų biomasė ežeruose vidutiniškai padidėjo apie 1,5 karto, Kauno mariose – apie 4 kartus.

Skaitykite daugiau:

https://www.delfi.lt/grynas/aplinka/skirta-daugiau-nei-2-milijonai-euru-kad-ezeruose-butu-daugiau-zuvies-kokio-laimikio-tiketis-zvejams.d?id=80928995

Share iconDalintis