Žuvininkystės tarnyba

prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

Planinis Jūrų reikalų ir žuvininkystės direktorato auditas

Vasario 24–28 dienomis Europos Komisijos jūrų reikalų ir žuvininkystės direktorato specialistai atliko auditą Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – Žuvininkystės tarnyba) Klaipėdoje įsikūrusiuose skyriuose. Auditoriai tikrino žvejybos kontrolės veiklą: ar pakanka žmogiškųjų išteklių žvejybos laivų patikrinimams vykdyti, ar tinkamai registruojami žuvų sugavimai ir jų pirminis pardavimas, ar yra sukurtos reikalingos duomenų bazės ir tinklalapiai, ar vykdomas apsikeitimas žvejybos duomenimis su kitomis valstybėmis, kaip kontroliuojamas žuvų kvotų išnaudojimas, kaip įgyvendinamas žuvų ir žuvininkystės produktų  atsekamumas, ar pakankamas bendradarbiavimas su kitomis kontroliuojančiomis institucijomis, kokios procedūros ir sankcijos taikomos už nustatytus pažeidimus , ypač – už sunkius pažeidimus, kaip Lietuva vykdo bendrą Baltijos jūros žvejybos kontrolės veiklos planą, kokios procedūros taikomos žvejybos laivų iškrovimų patikrinimų metu, ir kt.

Audito metu Europos Komisijos atstovai turėjo galimybę susipažinti su visais reikalaujamais dokumentais, duomenų bazėmis, rejestrais, programomis ir įstatyminiais aktais bei dalyvauti Žuvininkystės tarnybos kontrolės laivu „Vakaris“ tikrinant žvejybos laivus Baltijos jūroje.

Preliminarių audito išvadų paskelbimo metu auditoriai pabrėžė, kad Lietuvoje žvejybos kontrolė turi ir stiprių, ir silpnų pusių, tačiau stebima akivaizdi pažanga. Šis auditas yra trečias ir paskutinis iš numatytų atlikti 2013–2014 metais. Europos Komisija visų patikrinimų galutines išvadas paskelbs vienoje apibendrintoje ataskaitoje.

 

Išsamiau apie auditą telefonu (8 46) 36 57 45 arba el. paštu [email protected]

Share iconDalintis